Záviška se měl narodit jako kůň, žertoval trenér Hašek. Jeho syn však dohrával poločas s vážně poraněnou rukou

Záviška se měl narodit jako kůň, žertoval trenér Hašek. Jeho syn však dohrával poločas s vážně poraněnou rukou

O obětavosti jeho týmu se bude ještě dlouho hovořit, avšak i taková oddanost, jakou předvedli hráči Bohemians proti mistrovi z Plzně, si rovněž vyžádala svou daň. Tu si vybral záložník Martin Hašek mladší, na jehož pomoc se ve středu pole velmi spoléhalo.

„Přál si jít ze hřiště, ale já jsem se rozhodl ho tam nechat,“ hodnotí situaci trenér Hašek starší, který přihlížel tomu, jak se jeho syn ve 22. minutě při vybojování pokutového zranil, přičemž to odneslo jeho rameno. „Vím, že ho ta ruka hodně bolela, ovšem na jeho přítomnost v záloze jsme spoléhali a navíc nás lékaři ujistili, že hraním by se nic nemělo zhoršit," vysvětluje své taktické kroky.

Jakmile však nastal čas pro vstup do druhé půle, střídání se nevyhnul. Řešení bylo poněkud netradiční, neboť víc do hloubky pole byl stažen útočník Jusúf Hilál. „Neplánovali jsme to sice, ale nemohli jsme jinak. Jednal jsem tak v rámci zkušeností, protože Hilál hrál kdysi v Bahrajnu záložníka a nějaké zkušenosti jistě nezapomněl. I když tam byly jisté defenzivní nedostatky, svou práci si odvedl," uvádí. 

Bohemka opravdu hýřila v utkání aktivitou, což jak nám trenér odhalil bylo součástí jeho plánu. „Chtěli jsme Plzeň překvapit, uštvat a přesprintovat. Věřím, že kdybychom nebyli v poločase nuceni sáhnout k několika novým taktickým pokynům, tak bychom mohli pomýšlet i na něco více než jenom na remízu," pokračuje v hodnocení lodivod mužstva. 

Kromě onoho smutného momentu zranění zbyl čas i na chvilku humoru. Střelec druhé branky Jan Záviška aktivně napadal rozehrávku Viktorie, čímž ji prakticky celé utkání znepříjemňoval život. „Byla to jeho práce a on ji plnil do puntíku. Na tréninku jsem mu říkal, že se měl narodit jako kůň, jenže Bůh asi na poslední chvíli změnil názor," smál se. „Kdo ví, třeba si myslí, že místo fotbalu běží Velkou pardubickou," doplnil. 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.