Viktoria představila novou tvář týmu. Do ostrých zápasů ji Vrba vyšle až v zimě

Západočeská Plzeň v nové sezóně bojuje o další ligový titul a účastní se také skupinové fáze Ligy mistrů. Náročný program si vyžaduje dostatečně široký kádr, navíc se proslýchá, že hlavní kanonýr Krmenčík by mohl v zimě vyletět do zahraničí. Vedení nechce nic ponechat náhodou a do týmu přivedla ofenzivního slovenského legionáře.

Viktoria představila novou tvář týmu. Do ostrých zápasů ji Vrba vyšle až v zimě

Plzeň vsází na Slováky dlouhodobě a vyplácí se jí to. Erik Pačinda tak rozšiřuje již početnou enklávu svých krajanů na západě Čech. Někdejší tvář Dunajské Stredy podepsala s novým zaměstnavatelem tříletý kontrakt, ale hrát může až od zimního přestupového okna. Do té doby se bude pod taktovkou kouče Pavla Vrby jen připravovat v tréninkovém procesu.

„Erik je zkušený hráč, který pravidelně patřil k důležitým členům kádru Dunajské Stredy. Přesně zapadá do naší koncepce, kdy zde máme silnou československou osu týmu,“ poukázal generální manažer klubu Adolf Šádek na důvod, proč se nakonec pro schopného střelce rozhodl. Kromě dobrých výsledků ze slovenské nejvyšší soutěže má Pačinda také čtyři starty za národní tým, kdy si při svém debutu připsal i jedinou trefu proti Thajsku.

„První pocity z Viktorky jsou zatím fantastické. Prošel jsem si stadion a jeho zázemí, trochu i město. Věřím, že se tu dobře zabydlím a už se těším na první trénink. Díval jsem se i na nějaké sestřihy zápasů. Všiml jsem si, že stadion bývá vždy plný a že má Plzeň fantastické fanoušky. Těším se na ně,“ prozradila nová posila Plzně v rozhovoru pro klubové stránky.