Stanciu na sebe strhává pozornost. Hned trojlístek zahraničních zájemců může už v zimě udeřit

Stanciu na sebe strhává pozornost. Hned trojlístek zahraničních zájemců může už v zimě udeřit

Pražská Sparta by ráda po letech půstu opět ovládla tuzemskou nejvyšší soutěž. Jednou z klíčových tváří letenského celku je rumunský středopolař Nicolae Stanciu, který přišel do Sparty v zimě z Anderlechtu za 96 milionů korun. Někteří pochybovali, ale nakonec se ukázalo, že se tato investice vyplatila. Již po pouhém roce by však Sparta mohla o svůj klenot přijít.

Rumunský reprezentant patří k tahounům letenského celku. Branky umí sám dávat, ale jeho předností je šance připravovat. Není divu, že jeho dobré výkony zaujaly i zahraniční pozorovatele, kteří si na něj začínají brousit zoubky. V případě, že by Spartu skutečně opustil, jednalo by se o zajímavý přísun financí do klubové pokladny, ale kabina by tak přišla o tvůrce hry.

Podle italského webu Calciomercato se jeho služby údajně zajímají oba celky z Milána. Blíže jeho zisku by byl Inter, který hraje v Lize mistrů a v poslední době se mu daří. Pro samotného hráče by to byl výrazný posun v kariéře a mohl by hrát v jedné z elitních evropských soutěží.

Pozadu nejsou ale ani skauti našich západních sousedů. Sparta by mohla odolávat nájezdům z Bundesligy, neboť o něj podle tamních médií usiluje i Borussia Mönchengladbach. Přestože se nejedná o nejlepší adresu z celé soutěže, zcela jistě se nabízí možnost prokousat se ještě výše. Německý celek by na Letnou mohl poslat štědrou nabídku, které by nebylo možné vzdorovat.