Pulkrab kvituje fungující kooperaci s nejlepším letenským střelcem Tettehem a doufá, že Ščasnému zamotal hlavu...

Český reprezentant do jednadvaceti let Matěj Pulkrab pronikl do základní sestavy Sparty proti Mladé Boleslavi i kvůli očekávané absenci vykartovaného Josefa Šurala. A to, že si nevedl vůbec špatně, dokládá také skutečnost, že se mu v Generali aréně podařilo otevřít skóre.

Pulkrab kvituje fungující kooperaci s nejlepším letenským střelcem Tettehem a doufá, že Ščasnému zamotal hlavu...

Mezi jedenácti vyvolenými se ocitl po dlouhých dvou měsících. "Když hraju za Spartu, tak mám motivaci vždycky. Nezáleží na tom, jestli je to na pár minut, nebo hraju od začátku. Věděl jsem, že jsem dlouho nedal branku a že jsem toho moc nenahrál. Takže jsem si tímhle zápasem mohl říct o další šanci," pronesl na webu sparta.cz ofenzivní hráč s minulostí ve Slovanu Liberec.

Jak byl spokojen s vlastním výkonem? "Gólů mohlo být samozřejmě víc, ale jsem rád, že funguje kooperace s Benji Tettehem. Když jsem to nedostal já, dostal to on na zadní do prázdné. Teď mu to tam padá. Hraje s klidem. Když hraje každý zápas, tak se jeho forma zvedá. Jde o týmový výkon a v tomhle ohledu je jedno, kdo branky dá," pokračoval na oficiálních stránkách svěřenec kouče Zdeňka Ščasného.

Bude to stačit na to, aby hlavního trenérovi zamotal hlavu ohledně skládání sestavy na příští soutěžní vystoupení? "Já doufám, že jsem mu zamotal hlavu dost. S tím jsem tam šel, abych to trenérovi zkomplikoval. Aby měl o čem přemýšlet, koho nasadí příště. Ale jsme tady pořád čtyři a myslím, že trenér se bude rozhodovat i podle soupeřů a uvidí sám," uzavřel na sparta.cz letenský odchovanec, jehož chlebodárce je právě teď na třetí pozici, ovšem kabina zatím moc tabulku nesleduje. "Že bychom se tím nějak zabývali a podle toho hráli, to určitě ne. Myslím si, že kdyby vyhráli, tak bychom hráli stejně. I kdyby před tím čtyřikrát prohráli, tak chceme vyhrát. Myslím si, že nepadají ohledně motivace slova o tabulce."