Nejvytíženější muž Jablonce říká, že letos zažívá období snů. Kvůli čemu si ho na Střelnici dobírají?

Nejvytíženějším mužem současného Jablonce je levý obránce s minulostí v Dukle Matěj Hanousek, který zatím za severočeský celek ze Střelnice odehrál úplně všechno.

Nejvytíženější muž Jablonce říká, že letos zažívá období snů. Kvůli čemu si ho na Střelnici dobírají?

V základní sestavě nastoupil do dvanácti duelů ve Fortuna:lize, dva duely odehrál v Evropské lize a mezi jedenácti vyvolenými nechyběl ani v MOL Cupu, což dává dohromady 1 346 minut čistého času (střídán byl pouze v létě na půdě Baníku, a to čtyři minuty před koncem).

"Takovou situaci zažívám poprvé a zatím to po fyzické stránce zvládám. Teď nás ale asi čeká to nejtěžší období v sezoně, kdy se tři týdny prakticky nezastavíme. Samozřejmě jsem rád, že zatím pořád hraju a dokud budu moct, tak budu na hřišti dál strašně rád," uvedl na stránkách idnes.cz pětadvacetiletý zadák.

Ačkoliv mu pomohl letní odchod Zeleného do Slavie, Pelta přivedl Ukrajince Sobola, který už je zdravý a čeká na příležitost. "Je to tak, ale určitě jsem to nechtěl brát tak, že i kdybych hrál špatně, tak se nic nestane, protože jsem byl na tohle místo sám. Furt jsem chtěl předvádět maximum a to nejlepší, co umím a snad se to povedlo. Přivedl si mě trenér Šilhavý, ale k mé smůle asi za dva měsíce skončil. Pak pro mě nastal takový blbý necelý rok, kdy jsem za trenéra Frťaly skoro vůbec nedostával příležitost a už jsem se porozhlížel, že bych z Jablonce odešel, protože jsem necítil šanci. Naštěstí se to po příchodech trenérů Kluckého a pak Rady všechno otočilo k lepšímu. A v letošním roce zažívám já i všichni spoluhráči v Jablonci období snů, jsme v pohodě a doufám, že to vydrží co nejdéle," pokračoval na serveru idnes.cz kolega Trávníka, Chramosty, Hovorky a spol.

Svěřenec Petra Rady je známý i pro svou čistou gentlemanskou hru. Během 113 prvoligových vystoupení obdržel jen 11 žlutých karet a žádnou červenou. Za více než tři roky v Jablonci byl pak podobně varován pouze třikrát. "Je to asi tím, že využívám svoji přednost, kterou je rychlost a stihnu spoustu věcí uhasit čistě. Zatímco jiní už by třeba po soupeří sáhli nebo faulovali, já vím, že většinou toho hráče ještě doběhnu a stihnu ho bránit bez hrozby žluté karty," vysvětlil na idnes.cz Hanousek, jenž má ovšem i jeden statistický minus. Zatím na prvoligové úrovni neskóroval. "Kluci už si mě dobírají, říkají, ať střílím častěji, ale já v možnosti na střelu radši spíš ještě přihrávám, i když to někdy není nejlepší řešení," zakončil defenzivní specialista, který nebude chybět v základu ani ve čtvrtek proti kazašské Astaně.