Lewandowski: Bayern není Real a já nejsem Ronaldo. Všechno to není jen o mně

Lewandowski: Bayern není Real a já nejsem Ronaldo. Všechno to není jen o mně

V létě se toho napsalo mnoho o jeho možném odchodu. Bavorský gigant však odmítl polského kanonýra ze svých služeb uvolnit. Allianz Aréna nakonec poskytuje Lewandowskimu azyl i v této sezóně on je opět hlavní palebnou silou Bayernu. Bez něj to zřejmě nejde, ale on sám odmítá přirovnání k Ronaldovi, který chybí Realu.

Bayern se v před reprezentační přestávkou trápil nejen v Bundeslize, ale i v Lize mistrů. O víkendu to však v německé nejvyšší soutěži odčinil s Wolfsburgem. V úterý pak v prestižní evropské milionářské soutěži změřil síly s AEK Atény a nakonec vyhrál 2:0. Zdá se, že kouč bavorského velkoklubu Niko Kovač už nemá nůž na krku a Lewandowski hasí požár, neboť proti Vlkům zaznamenal dvě trefy a s řeckým soupeřem pak jednu.

Třicetiletý útočník byl v létě hojně spojován s přesunem do Realu nebo Premier League, ale nakonec ho v Německu udrželi. Nyní se potvrzuje, jak je pro tým nepostradatelný. Samotný hráč si to moc dobře uvědomuje, ale vyzařuje z něj i pokora. Pevně stojí za novým koučem a chce mu pomoci stejně jako celému týmu.

„Nechci se neustále opakovat, ale mám se tu dobře. Jsem v Mnichově šťastný. Pracuju pro tým a chci, aby vyhrával.  Vždy je to o týmu, nezajímá mě individuální úspěch. Všechno to v současném kádru není jen o mě. Bayern není Real a já nejsem Ronaldo. Vyhovuje mi hrát pod tlakem a potvrzovat, že náš tým mezi nejlepší patří,“ prohlásil Lewandowski v rozhovoru pro deník Bild.