Že byl Listkiewicz podle Berbra až příliš drahý? Chovanec bere ještě více...

Že byl Listkiewicz podle Berbra až příliš drahý? Chovanec bere ještě více...

Když opouštěl Polák Michal Listkiewicz funkci šéfa komise rozhodčích, podle místopředsedy FA ČR Romana Berbra za tím byla hlavně jeho vysoká gáže.

V prvním roce si polský odborník vydělával na Strahově 120 tisíc korun měsíčně, s tím, že náklady měl také na ubytování a dopravu.

Ve druhém roce svého působení navíc souhlasil se snížením svého platu na polovinu, čili na 60 tisíc měsíčně a přestal užívat byt FA ČR a během českých výletů využíval hotel.

Jak informoval server seznamzpravy.cz, jeho nástupce, jímž je Jozef Chovanec, se ale v tomto ohledu nijak neuskromňuje a bere ještě více, než v prvním roce své mise Listkiewicz.

Bývalý kouč české reprezentace či Sparty si u FA ČR vydělává 145 tisíc korun měsíčně. Ročně tak funkcionář Fotbalové asociaci za své služby vyfakturuje 1 740 000 korun.

Protože má spoluprcovník Martina Wilczeka, Pavla Mareše a Jiřího Kureše k dispozici také služební vůz Hyundai Santa Fe, vedení českého fotbalu na něm oproti jeho předchůdci neušetří, ba naopak.

Ve společnosti Chovance jsou navíc podle informací seznamzpravy.cz často vídání Roman Rogoz a Michal Káník, což jsou osoby, ke kterým má blízko také sám Berbr.