Jak vyřeší Emery trable na levém kraji obrany Gunners?

Jak vyřeší Emery trable na levém kraji obrany Gunners?

Vedení Arsenalu si láme hlavu, jak vyřešit situaci na levé straně obrany. Při zranění Seada Kolasinace a Nacha Monreala shání Gunners posilu do defenzivy. Podle deníku Mirror má už manažer klubu Unai Emery vyhlédnutou novou akvizici, která by měla v lednu pomoci. O koho jde?

Španělskému kouči uvízl v hledáčku Nicolas Tagliafico z nizozemského Ajaxu Amsterdam. Šestadvacetiletý argentinský zadák podává v Eredivisie velmi dobré výkony, které by mu po angažmá v Banfieldu, Murcii nebo Independiente mohly nyní vynést další zajímavý přesun.

O služby borce, který reprezentoval Argentinu na nedávném světovém šampionátu v Rusku, se zajímala řada klubů včetně Borussie Dortmund nebo Monaka. Extrémně technicky vybavený bek ale zůstal v Ajaxu. To by se však mohlo brzy změnit.

Stephane Lichsteiner sice dokáže na Emirates Stadium díru na levém kraji obrany zalepit, ale ne z dlouhodobého hlediska. Zvlášť v situaci, kdy je právě hra krajních beků pro Emeryho styl naprosto klíčová.

Je jasné, že Arsenal bude muset v létě situaci na tomto postu vyřešit. Moc alternativ ale k dispozici nemá a Tagliafico je jednou z nejlepších možností vzhledem k poměru cena/kvalita/dostupnost.