Pro spektakulární Juventus by nemusely být problém ani 3 trofeje, věští Lippi

Pro spektakulární Juventus by nemusely být problém ani 3 trofeje, věští Lippi

Italský rekordman v počtu získaných Scudett, jehož největší hvězdou je od léta Cristiano Ronaldo, v probíhající sezoně 2018/2019 ještě nenašel přemožitele a daří se mu jak v domácí Serii A, tak v Lize mistrů.

Zatím naposledy se Allegriho hvězdné družině podařilo vyloupit slavný Old Trafford a bývalý stratég Staré dámy Marcello Lippi vidí v Juve jednoho z nejvážnějších kandidátů nejen na výhru v Champions League, ale i na treble, což by znamenalo ovládnutí Serie A i Coppa Italica.

"Bylo by chybou hovořit v Lize mistrů jen o jednom jediném favoritovi, ale Juventus mezi ně rozhodně patří. Venku proti Manchesteru United to bylo z jeho strany spektakulární," chválil Bianconeri kouč italských mistrů světa z roku 2006, jenž v současnosti sedí na reprezentační lavičce Číny.

"Tým, který se v posledních sezonách v Lize mistrů dokázal už dvakrát dostat až do finále, se ještě vylepšil o Cristiana Ronalda. Rozhodně to může dokázat," vzkázal Lippi s odkazem, že pokud jde o Apeninský poloostrov, jediným, kdo by mohl Juve ohrozit, je Neapol vedená "mistrovským" Carlem Ancelottim.

Sedmdesátiletý Lippi dříve vedl Inter, Neapol i Juventus, jehož koučoval dvakrát. Poprvé v letech 1994 - 1999 a podruhé v období 2001 - 2004.