Kolik si v Lize mistrů vydělali největší obři? V Evropské lize finančně kraloval Arsenal

Kolik si v Lize mistrů vydělali největší obři? V Evropské lize finančně kraloval Arsenal

Pokud jde o minulý ročník Ligy mistrů, její vítěz Real Madrid inkasoval za účinkování v nejprestižnější soutěži Starého kontinentu celkem 88,7 milionů eur, což je číslo, na které samozřejmě žádný jiný klub nedosáhl.

Poražený finalista Liverpool si za celou sezonu v LM připsal něco málo přes 81 milionů eur a nešlo o druhou nejlepší bilanci Champions League.

Bylo to na úrovni Juventusu Turín (80,1 milionů eur), ovšem například semifinalista AS Řím si dokázal připsal ještě o něco více, konkrétně 83,8 milionů eur.

A když už jsme tak konkrétní, můžeme zmínit také bundesligového mistra Bayern Mnichov, jemuž připlulo na bavorský účet 70,5 milionů eur.

Celkově rozdělila UEFA dvaačtyřiceti klubům více než 1,4 miliardy eur. Nutno podotknout, že celkovou výši prémie ovlivnil také prodej televizních práv.

Co se týče Evropské ligy, největší balík peněz vydělal Arsenal, který přitom soutěž neovládl a v semifinálové fázi ho zastavil pozdějí vítěz Atlético Madrid. Londýnští Gunners se zastavili na sumě 37,8 milionů eur.