Straka už není tak impulsivní a po 5 letech by rád trénoval v Česku. Táborsko mu zatím nevoní, co Slovácko?

Straka už není tak impulsivní a po 5 letech by rád trénoval v Česku. Táborsko mu zatím nevoní, co Slovácko?

František Straka, který je po předčasném konci v libanonském celku Al Ansar SC bez práce, je opět v Česku a rád by pracoval v rodné hroudě, kde naposledy trénoval v roce 2013 Příbram.

"Změnil se majitel. Byly tam určité nekomfortní věci, s kterými jsem nesouhlasil. Dával jsem dohromady tým, jenž měl mít ambice hrát o mistrovský titul. On to ale viděl jinak. Došlo k názorovému rozkolu," pronesl serverem isport.blesk.cz citovaný Straka, který vedl za poslední dekádu deset různých mužstev.

Ten mohl pokračovat v zahraničí, ovšem několik jednání s kyperským klubem Anorthosises Famagusta mu nakonec nedopadlo a tým nakonec vsadil na jiné jméno z Nizozemska.

Ačkoliv mu podle Deníku Sport přistála na stůl nabídka od druholigového Táborska, bývalý stratég Sparty i Slavie by rád výše a po práci se poohlíží zejména v nejvyšší soutěži. "Zatím jsou mé priority někde jinde," přednesl šedesátiletý internacionál, který je dle svých slov s přibývajícím věkem klidnější a klidnější. "Dřív jsem byl hodně impulsivní, teď už věci řeším jinak. V tom mi posledních pět let také hodně pomohlo."

Protože je momentálně bez hlavního trenéra pouze Slovácko, nabízí se právě varianta příchodu do Uherského Hradiště. A dotyčné výzvě by se "Franz" rozhodně nebránil...

"Vím, že Slovácko je prima klub, kde se dali vždy najít špičkoví hráči, kteří pak působili v nejlepších týmech u nás a také v zahraničí. Je to vážně skvělý klub, jenž má velký potenciál. I když je poslední, tohle angažmá by mě rozhodně lákalo. Ale pozor, nikdo mě nekontaktoval," uzavřel na webu iSport.cz Straka, jenž seděl v Česku na šesti prvoligových lavičkách.