Jánoš jedinou trefou rozhodl o výhře Baníku nad Teplicemi

Páteční večer se nesl ve znamení předehrávky třináctého kola, v němž bylo na programu pouze jediné utkání. V tom se střetly celky, které od sebe dělilo v tabulce přesně dvanáct bodů, a i protentokrát uspěly papírové předpoklady. Nutno však dodat, že domácí si svou aktivitou říkali o víc. 

Jánoš jedinou trefou rozhodl o výhře Baníku nad Teplicemi

Teplice před zraky vlastních fanoušků přivítaly družinu trenéra Bohumila Pánika a po předchozích výsledích, které doslova byly jako na houpačce, neboť výhry střídaly prohry, přičemž ten počet záporných okamžiků o něco přebýval, chtěly dát zapomenout na toto období a duel s Baníkem využít jako takový odrazový můstek. 

Zápas to byl na šance poněkud chudší, jelikož k přesným střeleckým zakončením oba týmy moc nedostávaly, a tak bylo zřejmé, že celé utkání by mohla rozhodnout jediná trefa. O tu se postaral v 25. minutě Adam Jánoš, jehož volej z obdivuhodné vzdálenosti zaplul přesně k tyči. 

Domácí se snažili s výsledkem zejména v druhém dějství hry něco dělat, avšak i navzdory tomu, že si lépe rozuměli s míčem a svého soupeře přestříleli, tak přesný recept na brankáře Laštůvků ani v jednom případě nenašli. Teplice tak po prohře 0:1 zůstávají u dna tabulky, zato Ostrava udělala další podstatný krok k tomu, aby držela rytmus se špičkou. 

FORTUNA:LIGA, 13. kolo:

FK Teplice – FC Baník Ostrava 0:1 (0:1)
Branka: 25. Jánoš
ŽK: 36. Vondrášek, 81. Hora - 19. Jánoš, 41. Diop
Rozhodčí: Pechanec – Blažej, Kubr
FK Teplice: Jakub Diviš – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob (83. Luts) – Moulis (46. Žitný), Ljevaković (C), Kučera, Hora – Trubač (64. Jindráček) – Vaněček
FC Baník Ostrava: Laštůvka – Mešaninov, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš – Jirásek (77. O. Šašinka), Holzer (81. Granečný), R. Hrubý (C) – Diop (87. Procházka)