Porážka mrzí, měli jsme ovládnout první půli, lituje Ščasný

Porážka mrzí, měli jsme ovládnout první půli, lituje Ščasný
OBSAHUJE OHLASY

Sparta ve Zlíně utrpěla třetí porážku na hřišti soupeře v řadě a do derby za týden tak logicky nevstoupí v nejlepší náladě. Co po utkání řekl trenér Zdeněk Ščasný? A jak se vyjádřil i zlínský šéf lavičky Michal Bílek?

"Tahle porážka nás samozřejmě mrzí, v první půli jsme měli hodně šancí a měli jsme dát gól," mrzí Zdeňka Ščasného. "Ve druhé to už bylo horší, ale i tak jsme si to měli pohlídat a minimálně neinkasovat," komentuje kouč Sparty rozdíl obou poločasů. Neříká však, jestli se jedná o zaslouženou či nezaslouženou porážku.

"Když nedáme branku, nemůžeme spekulovat o tom, jestli jsme prohráli zaslouženě, nezaslouženě... Prostě jsme prohráli," lituje sparťanský trenér. Na televizní kamery O2 TV prozradil, proč do zápasu nenastoupili Kanga a Tetteh. "Kanga měl lehké zdravotní problémy a Tetteha jsem chtěl pošetřit, aby byl na derby ready a plný sil," konstatuje.

Pro Michala Bílka to byl speciální zápas. Jako kouč Zlína se postavil týmu, kde trénoval ještě před angažmá u české reprezentace. "Emoce samozřejmě jsou, nejen proto, že jsem ji trénoval. Hrát proti Spartě je vždy svátek, proto nás vítězství o to více těší," libuje si extrenér národního týmu.

"Potřebovali jsme vyhrát. V první půli jsme spíše více bojovali, ve druhém poločase jsme ale Spartu přehrávali herně," chválil svůj tým Bílek. "Líbil se mi výkon všech hráčů. Nemůžu si stěžovat, s utkáním jsem spokojený," opustil televizní kamery s úsměvem Michal Bílek.