Tragédie v Leicesteru. Vrtulník majitele klubu se zřítil nedaleko stadiónu

Tragédie v Leicesteru. Vrtulník majitele klubu se zřítil nedaleko stadiónu

Fotbalový svět zasáhla zpráva z Anglie. Leicester City před dvěma lety bujaře oslavoval nečekaný triumf v Premier League, ale nyní jsou fanoušci i vedení šokováni nehodou, která se po sobotním zápase stala. Nedaleko stadiónu se zřítil vrtulník klubového majitele. Na palubě nebyl sám, jak už v neděli ráno informovaly britské zdroje.

Lišky koupil před osmi lety šedesátiletý thajský byznysmen Vičaj Srivaddhanaprabha dovedl jej k senzačnímu triumfu v Premier League. Zhruba hodinu po utkání anglické nejvyšší soutěže, ve kterém Leicester remizoval s West Hamem 1:1, se vrtulník zřítil na parkoviště nedaleko stadiónu.

Podle posledních zpráv nebyl na palubě majitel klubu sám, ale spolu s ním ve zříceném stroji byli i jeho dcera, dva piloti a další zatím neznámá osoba. Zatím není jasné, zda někdo nehodu přežil. „Motor se zastavil a já slyšel, jako by se něco zadřelo nebo brousilo o sebe. Potom helikoptéra utichla, já se obrátil a viděl, jak se nekontrolovatelně točí a řítí k zemi. Následovala velká rána  a ohnivá koule,“ popsal pád vrtulníku fotograf Ryan Brown, který pořizoval snímky na zápase na King Power Stadium.

Britská média postupně odkrývají rozhovory s dalšími očitými svědky. Někteří popisují pracovníky klubu v slzách, když se snažili u nehody pomoci. Mezi nimi byl i dánský brnkář Kasper Schmeichel, jež měl v očích slzy. Klub zatím oficiální vyjádření nevydal, ale soustrast vyjádřila již celá řada anglických klubů a fotbalových osobností.