Slovácko trápilo Plzeň do poslední minuty, severočeské derby vítěze nenabídlo

Západočeská Plzeň nakonec slaví zisk dalších tří důležitých bodů. Moravský celek ale v druhém poločase kousal a málem obral aktuálního českého mistra o body. Svěřenci kouče Pavla Vrby ale nakonec hubený výsledek 2:1 uhájili a v tabulce se dostali před Slavii.

První poločas vyšel domácím dobře a na hrací ploše dominovali. Díky brance Havla se dostali do vedení a po změně stran náskok pojistil Procházka z pokutového kopu. Jen pár minut poté však snížil Daníček a hosté začali kousat. Několik slibných šancí ale nedokázali proměnit.

Severočeské derby vítěze nenabídlo a Jablonec se rozešel s Libercem smírně 0:0. Velice vyrovnaný duel nenabídl ani příliš brankových šancí. Tu asi největší měl ve druhém poločase Považanec. Na lavičce hostů chyběl kouč Hornyák, který si odpykává svůj trest.

Viktoria Plzeň - 1. FC Slovácko 2:1 (1:0)
Branky: 36. Havel, 67. Procházka z pen. - 69. Daníček. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Vitner. ŽK: Rezek, Hofmann (oba Slovácko). Diváci: 7235.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda (44. Pernica), Hubník, Limberský - Procházka, Hrošovský - Havel, Čermák (79. Řezníček), Petržela - Krmenčík (90. Chorý). Trenér: Vrba.
Slovácko: Trmal - Juroška, Hofmann, Krejčí, Reinberk - Daníček - Navrátil (70. Kalabiška), Machalík (81. Hellebrand), Havlík, Rezek - Kuchta (46. Zajíc). Trenér: Vlachovský.

FK Jablonec - Slovan Liberec 0:0
Rozhodčí: Jílek - Kotalík, Pečenka. ŽK: Hübschman - Potočný. Diváci: 3338.
Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Lischka, Hanousek - Hübschman - Masopust, Trávník, Považanec (87. Kubista), Jovovič (46. Acosta) - Ikaunieks (64. Doležal). Trenér: Rada.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Breite, Oscar - Potočný, Ševčík, Pešek (70. Aarons) - Oršula (64. Pázler). Trenér: Sokoli.