Play-off MLS bude bez Ibrahimoviče! Komu budou v úvodním kole vyřazovací fázi čelit Rooney nebo Dočkal?

V Los Angeles Galaxy, což je stále historicky nejúspěšnější klub zámořské Major League Soccer, mohou zapomenout na play-off. Celek Zlatana Ibrahimoviče ztratil v rozhodujícím klání proti Houstonu dvoubrankový náskok a odešel poražen 2:3.

Play-off MLS bude bez Ibrahimoviče! Komu budou v úvodním kole vyřazovací fázi čelit Rooney nebo Dočkal?

Hráči kalifornského souboru přitom potřebovali k účasti v play off v posledním kole základní části zvítězit. Nakonec však po domácím selhání obsadili ve své konferenci až sedmé, čili první nepostupové místo.

"Ibrovi" přitom základní část vyšla a s dvaadvaceti přesnými zásahy byl po Josefu Martínezovi z Atlanty druhým nejlepším střelcem celé soutěže. Ačkoliv se spekulovalo o tom, že by se mohl sedmatřicetiletý Švéd podívat v zimě zpět do Evropy alespoň na hostování, sám gólostroj to před pár dny dementoval. To však ještě nevěděl, že pro něj aktuální ročník skončí tak brzy...

To o čtyři roky mladší Angličan Wayne Rooney z velmi dlouho neporaženého D.C. United si nadstavbovou část zahraje (vyzyvatelem bude Columbus) a to samé se týká také Bořka Dočkala z Philadelphie Union, jehož mužstvo čeká lépe postavený a tedy favorizovaný New York City, v jehož trikotu stále pálí španělský ostrostřelec David Villa.

Nejlepší čtyři celky Východní i západní konference New York Red Bull, Atlanta United, Sporting KC a Seattle Sounders mají jistotu dalších bojů automaticky.

Dvojice pro úvodní kolo play-off MLS:

New York City - Philadelphia
D.C. United - Columbus
Dallas - Portland
Los Angeles FC - Real Salt Lake