Slovenský talent, o němž uvažovala Slavia i Plzeň, bojuje o záchranu na Žižkově: Někdy mám pocit, jako bych odcházel z MMA klece

Slovenský talent, o němž uvažovala Slavia i Plzeň, bojuje o záchranu na Žižkově: Někdy mám pocit, jako bych odcházel z MMA klece

Nevysoký slovenský mladík Filip Halgoš se aktuálně snaží prorazit v druholigové Viktorii Žižkov, za kterou po svém příchodu z Trenčína odehrál tři soutěžní duely. Dva ve Fotbalové národní lize a jeden v MOL Cupu.

Ve všech třech případech však jeho tým neskóroval a připsal si stejný počet porážek. Aktuálně poslední šestnácté místo v tabulce tak po špatném startu nikoho nepřekvapí. "Pro mě to byl třetí zápas, druhý v lize, jeden jsem odehrál v poháru. Ještě pořád si zvykám. Momentálně mě trenéři stavějí na křídlo, takže pracuji na tom, abych se adaptoval na nový post," ozřejmil v interview pro profutbal.sk dvacetiletý středopolař, jenž pod televizním vysílačem podepsal v létě kontrakt na tři roky.

A jak se vůbec na Žižkově ocitl? "Přes Slavii, která mě déle sledovala. Ta spolupracuje s Viktorií a na Žižkově je více hráčů i trenérů ze Slavie. Tím, že jsem měl kvůli zranění po letní operaci pauzu, mi řekli, že by bylo fajn, kdybych šel nejprve do Žižkova, ať se rozehraju a ukážu. Zájem měla i Viktoria Plzeň, ale nakonec upřednostili svého odchovance," pokračoval kandidát na slovenskou jednadvacítku, jemuž doporučil odchod do Prahy i její trenér Adrián Guľa.

Jakou hrou se Žižkov pod mladým koučem Petrem Mikolandou (tento týden byl odvolán a nahrazen Milošem Sazimou) prezentoval? "V klubu chtějí hrát fotbal, ale teď je to trochu složitější, protože výsledky nejsou ideální. I proto nyní h rajeme o něco jednodušším způsobem. Kabina je však super, všichni věříme, že se to časem zlomí a začneme vyhrávat," doplnil na stránkách profutbal.sk kolega Švejdíka, Bazala, Musy, Podrazkého, Opluštila a spol.

A co dojmy z druhé české ligy? "Má svou kvalitu. Řekl bych, že je velmi náročná, pokud jde o souboje. Během zápasů absolvují hráči množství srážek a střetů. Po utkání mám někdy pocit, jako bych odcházel z klece pro MMA. Jsem tu ale krátce, momentálně absolvuji i speciální trénínky, kde řešíme moje nedostatky. Pracujeme na soubojích, děláme různá cvičení s vlastní váhou, na stabilitu a pod. Defenzivní činnost mi nikdy moc nevoněla, ale i v tomto směru se posunuju dopředu, což je super," zakončil na profutbal.sk někdejší hráč Liptovského Mikuláše, jehož konto již zdobí i třináct prvoligových start za Trenčín.

Soutěžní start číslo 4 si bude moci připsat již v nedělním domácím duelu proti Třinci.