Pro Vrbu je Ostrava štikou sezony: Připomíná mi roky, kdy byl Baník naposledy mistrem

Obhájce titulu a aktuálně druhý tým prvoligového dění Viktoria Plzeň má před sebou středeční osmifinále MOL Cupu proti Baníku Ostrava. Co vše očekává od střetu se třetím týmem Fortuna:ligy Pavel Vrba?

Pro Vrbu je Ostrava štikou sezony: Připomíná mi roky, kdy byl Baník naposledy mistrem

"Dle mě je Baník největší překvapení. Hraje na nejvyšších příčkách a má velice zajímavé výsledky – porazil favority, body získává i venku. Podle mě je to štika letošní sezony," chválil ostravského protivníka hlavní trenér západočeského souboru, jehož názor vyšel na stránkách fcviktoria.cz.

Co ho na celku z hornického města, jehož součástí jsou i explzeňští borci Václav Procházka či Martin Fillo, zaujalo nejvíc? "Mužstvo drží pohromadě a do všech zápasů dává maximum. Připomíná mi roky, kdy byl Baník naposledy mistrem, protože tohle je takový hlavní rys úspěchu, vše totiž doplňuje i zajímavou kvalitou," pokračoval bývalý šéf Anži Machačkala.

V sobotu si oba přední týmy české ligy vystřihnou repete. Ve Vítkovicích totiž bude na programu 14. ligové kolo. "My nevíme, v jaké sestavě nastoupí Baník. Baník zase neví, v jaké sestavě nastoupíme my, takže to bude spíše takové překvapení. To, že se potkáme za 3 dny znovu, je stejná výhoda pro oba týmy. Určitě nastanou změny v sestavě. Máme teď několik těžkých utkání, takže dostanou prostor i ti hráči, kteří ho dosud měli méně," objasnil na webu fcviktoria.cz přerovský rodák.

Po středě a sobotě proti Fleišmanovi, Stronatimu, Laštůvkovi, Fillovi a spol. půjde Viktoria do akce znovu uprostřed příštího týdne - tentokráte ale přijede do Štruncových sadů Real Madrid. A to i s novým trenérem.