Rada po vyřazení z poháru: V životě je víc zklamání než tohle

Rada po vyřazení z poháru: V životě je víc zklamání než tohle
OBSAHUJE OHLASY

Jablonec vstupoval do zápasu osmifinále MOL Cupu v Karviné jako favorit, přesto se do další fáze soutěže nepodívá. Zápas rozhodl jediný gól, který vstřelil ve 48. minutě domácí Ján Krivák, který se v lize v sestavě objevuje spíše sporadicky. Trenér Jablonce Rada se po zápase nevymlouval na nahuštěný zápasový program a uznal, že za neúspěch mohou především neproměněné šance.

„Připravovali jsme se na to, chtěli jsme postoupit. Vytvořili jsme si dost šancí, abychom se dostali do vedení. Bohužel šance jsme neproměnili. Domácí nás prakticky z první vážnější šance, ve druhé minutě druhé půle ze standardní situace potrestali. Na ty standardky jsme byli připraveni a věděli jsme o nich. U té situace jsme zaspali a prohrávali. Snažili jsme se to otočit, hráli jsme na dva útočníky. Vytvořili jsme si šance, ale bohužel zakončení bylo hodně špatné,“ prohlásil Rada po zápase pro klubový web Jablonce.

„Zklamaní budou horší, víte jak to je, v životě je víc zklamání než tohle. Postupu jsme podřídili všechno, bohužel se nám to nepovedlo. Takové vyložené šance pokud neproměníme, tak asi nemůžeme postoupit,“ dodal Rada. Jablonec hraje v letošní sezóně poprvé ve své historii základní skupinu Evropské ligy právě díky tomu, že v loňské sezóně dokázal vyhrát český pohár, který už tedy neobhájí.

Nabitý program Severočechů však bude pokračovat i nadále. Už v sobotu se představí na půdě Dukly Praha, příští čtvrtek je pak čeká daleká cesta, svůj čtvrtý zápas v rámci Evropské ligy totiž odehrají na půdě kazašské Astany a v případě výhry mají stále šanci na postup do jarní fáze soutěže. Zatím posbíral Jablonec dva body - za remízy s Dynamem Kyjev a s Astanou.