Řezník: Musíme zvednout hlavy, věřím, že v lize si zase odvezeme výhru my

Řezník: Musíme zvednout hlavy, věřím, že v lize si zase odvezeme výhru my
OBSAHUJE OHLASY

Plzeň podruhé za sebou skončila svou pouť domácím pohárem v osmifinálové fázi. V její vlastní Doosan aréně ji vyřadil Baník Ostrava, který se na západě Čech radoval z výhry 3:2 po prodloužení.

"Zápas měl určitý náboj a dobrou kvalitu. Z naší strany je ale pochopitelně špatně, že Baník vybojoval postup. My se z toho musíme poučit i vzhledem k sobotnímu zápasu, který nás čeká," pronesl webem fcviktoria.cz citovaný kouč Viktorie Pavel Vrba.

Úřadující ligový šampion nastoupil s několika hráči širšího kádru. "Vzhledem k programu, jaký máme, jsme chtěli zátěž rozložit i mezi hráče, kteří moc prostoru neměli. Tím ale nebudeme omlouvat to, že jsme nepostoupili," pokračoval bývalý stratég Anži Machačkala, který dal na necelých šedesát minut šanci také uzdravenému Janu Kopicovi.

Co podle něj rozhodlo? "Osobně si myslím, že jedna minuta. Měli jsme stoprocentní šanci, kterou jsme nedali a Baník z protiútoku rozhodl o postupu. Mrzí mě, že jsme nepostoupili, na druhou stranu Baník dal tři góly a postoupil zaslouženě," pogratuloval soupeři někdejší šéf Anži Machačkala.

Ten bude nyní připravovat mužstvo na 14. ligové kolo, ve kterém se představí na ostravské půdě. "Baník v letošní sezoně je úplně jiný než v té minulé. Jde o sebevědomé mužstvo, které bude v domácím prostředí ještě silnější."

A jak vše viděl zástupce hráčské kabiny? "Začali jsme dobře, dali jsme hezký gól na 1:0. Pak jsme ale inkasovali a i když jsme vyrovnali a měli šance, dostali jsme další gól na 2:3. Poté už to bylo na krev, kluci se vydali. Chtěli jsme postoupit, ale bohužel. Musíme zvednout hlavy a věřím, že v sobotu si zase odvezeme výhru my," snažil se přepnout na budoucnost devětadvacetiletý obránce Radim Řezník, jenž na stávající adresu, na které se radoval ze čtyř ligových titulů, přišel v roce 2011 právě z Baníku.