Pro Krmenčíka předčasně skončila sezona. Pokusí se Plzeň o Komličenka či Beauguela?

Pro Krmenčíka předčasně skončila sezona. Pokusí se Plzeň o Komličenka či Beauguela?

Jak jako první informoval Deník Sport, plzeňský útočník číslo 1 Michael Krmenčík má vážně zraněné koleno a soutěžní ročník 2018/2019 pro něj zřejmě skončil.

Stabilní český reprezentant s devatenácti mezinárodními vystoupeními a osmi brankami sice v posledním kole proti Slovácku odehrál téměř celý duel a byl střídán Tomášem Chorým až v devadesáté minutě, nicméně v MOL Cupu s Baníkem Ostrava už nehrál a nebyl přítomen ani na lavičce náhradníků.

Magnetická rezonance měla odhalit, že má pětadvacetiletý střelec  přetržený zadní křížový vaz v levém koleni. 

Nyní přijde na řadu operace a následná zhruba šestiměsíční rekonvalescence, což by znamenalo, že by už své Viktorii asi ve zbytku sezony nepomohl. "Je velmi pravděpodobné, že tato sezona již pro Michaela bohužel skončila,“ potvrdil mluvčí klubu Václav Hanzlík.

Samotný fotbalista, o které stálo v posledním roce několik zahraničních klubů, už se snaží hledět do budoucna. "Takový je prostě fotbal, mrzí mě to, ale nic s tím nenadělám. V nejbližších dnech mě čeká operace, následně se zaměřím na kvalitní rehabilitaci a budu tvrdě makat, abych se brzy vrátil v plné síle na hřiště," vzkázal kolega Hořavy, Koláře, Hrušky a spol.

Posila do ofenzivy přijde do Doosan arény až v zimě, a bude jím šestadvacetiletý ofenzivní záložník Opavy Joel Kayamba. I přesto, žá má Pavel Vrba k dispozici Jakuba Řezníčka i Tomáše Chorého, západočeské vedení se jistě pokusí přivést jednoho typického hrotového útočníka.

Spekuluje už se o dvou aktuálně nejlepších ligových střelcích, a sice Nikolaji Komličenkovi z Mladé Boleslavi a Jeanu-Davidu Beauguelovi ze Zlína. Ten má michodem na moravské Letné kontrakt už jen na dva měsíce a nový se Zdeňkem Grygerou stále nepodepsal.