Pořád ta stejná písnička, Slovácku chybí střelec. Šumulikoski přiznává, že nová funkce je pro něj náročná...

Pořád ta stejná písnička, Slovácku chybí střelec. Šumulikoski přiznává, že nová funkce je pro něj náročná...

Situace Slovácka není zrovna růžová. Tým z Uherského Hradiště prohrál ve Fortuna:lize osm zápasů za sebou a momentálně se v tabulce zaslouženě krčí na posledním šestnáctém místě.

Probuzení mají na startosti jak trenérský nástupce Michala Korduly Petr Vlachovský, jenž vedl ve městě řadu let tým žen, tak nový sportovní manažer A-týmu Veliče Šumulikoski, jenž je kultovní postavou Slovácka, za které odehrál desítky a desítky zápasů.

Pětatřicetiletý kouč je zatím u kormidla pouze provizorně, ale kdo ví, třeba zůstane déle. "Petr to má v hlavě srovnané velmi dobře a ví, co a jak chce hrát. V Plzni dokázal, že umí udělat v mančaftu změny, a myslím, že jde na správnou cestu," chválil nového stratéga někdejší defezivní středopolař či obránce, jehož slova zazněla na serveru ceskatelevize.cz.

Velkou výzvou je čerstvá role také pro sedmatřicetiletého Šumulikoského. "Vždy jsem chtěl pomáhat hráčům tím směrem, aby se naučili víc. Aby to šlapalo. Teď jsem dostal oficiálně funkci a zatím to je pro mě náročné. Nebyl jsem zvyklý se postarat o nějaké věci. Z lajny hráčům nemohu pomoct, ale snažím se s nimi mluvit," pokračoval někdejší makedonský reprezentant.

Problémy má moravský celek také v útoku. Dvanáct gólů ve třinácti utkáních je po Dukle druhá nejhorší bilance ze všech účastníků. Nejlepším střelcem týmu ostatně není žádný z hrotových útočníků, nýbrž kapitán Daníček, který je záložníkem...

"Od té doby, co skončil Libor Došek, střelce nemáme. Chybí nám ta šestnáctka. Snažíme se společně všichni zvednout dohromady, vedení i hráči. Také fanoušci pomáhají. Děláme vše pro to, abychom začali dávat góly, klidně i stoper. Trápí nás to moc a musíme vrátit na Slovácko srdce, které tam vždy bylo. Hra není špatná, spíš neproměníme šance, tam je problém," zakončil Šumulikoski, jehož vyjádření si lze přečíst na ceskatelevize.cz.

Slovácko má před sebou výjezd do Příbrami, která v poslední době schytala hned několik výprasků. "A tam musíme za každou cenu bojovat o vítězství," burcovala nová brankářská jednička Matouš Trnal, jenž předvedl proti Plzni výborný výkon.