Rooney: Proč se Manchesteru teď nedaří? Protože si nikdo neváží hodnot klubu!

Rooney: Proč se Manchesteru teď nedaří? Protože si nikdo neváží hodnot klubu!

Dnes již bývalá opora Rudých ďáblů to řekla poměrně jasně. V době, kdy byl Sir Alex Ferguson ještě manažerem, si nikdo nedovolil v utkání jen tak polevit. Nyní je však celá situace poměrně odlišná. 

„Pamatuji si, když jsme před lety zažívali výpadky formy, a že je má každý tým, nikdo si nedovolil to nebrat vážně nebo nevystoupit, když ho bylo třeba. Nikdo si ani nedovolil nesouhlasit s trenérem, ba naopak si každý chtěl říct o místo v sestavě,“ nechává se slyšet Wayne Rooney.

V tom by ale v současné chvíli mohl být v kádru United problém. „Nevím, jak se na to ti hráči dívají teď. V rámci svých zkušeností jsem ještě nikdy neviděl, aby se skupinka lidí rozhodla podrazit manažera tím, že nebude podávat optimální výkony,“ reaguje na případnou výkonnostní krizi v klubu.

O Mourinhovi jakožto šéfovi lavičky on sám ale nepochybuje. „Vím, že má dost zkušeností na to, aby tuto nepříznivou situaci mohl zvrátit. Ti hráči si jenom potřebují uvědomit hodnoty klubu, za nějž hrají, a naladit se na vítěznou vlnu. Když chytí sérii několika vítězství, mohou klidně ještě zabojovat o špičku,“ říká.

V konkurenci současného Liverpoolu nebo Manchesteru City se ovšem nebude jednat o žádný lehký úkol. „Jedná se o Manchester United, který by jako takový měl mít vždy jenom ty nejvyšší cíle. Osobně jim přeju, aby se jim tento stav podařilo otočit a něco jsme z nich v této sezoně ještě viděli,“ doplňuje.