Pardubice napravily zaváhání se Sokolovem, Varnsdorf v závěru obral Prostějov

Sobotní nadílka zápasů v rámci druhé nejvyšší soutěže sice nebyla tak bohatá, zato jsme se v ní zase o kousek dozvěděli, jak si na tom týmy stojí. Pardubice pokračují ve svých vykonech jako na houpačce, ale stále se drží v popředí tabulky. Oproti tomu takový Prostějov zažívá temné období.

Pardubice chtěly dát zapomenout na venkovní porážku se Sokolovem, a tak se v domácím klání s Táborskem pokusily o reparát. Ten sice nezačal nikterak dobře, jelikož hosté udeřili jako první, nicméně potom se ke slovu přihlásil Černý, jenž dvěma trefami průběh ještě v úvodním poločase otočil. V tom druhém pak Kovář z bílého puntíku přidal pojistku, na níž soupeř zareagoval až dvě minuty po základní hrace době. Na vyrovnání tak nezbyl už žádný čas, a proto si Pardubice připisují výhru 3:2.

Mračna se v poslední době stahují nad Prostějovem, u něhož je velice těžké předpovědět, co se od něho dá čekat. Prozatím je to bída, která už šest zápasů nepoznala vítězství a nic se na tom nezměnilo ani v utkání s Varnsdorfem, jenž pro změnu tyto starosti řešit nemusí, neboť se mu v porovnání se začátkem sezony výrazněji daří. Toto štěstí bylo potvrzeno vedoucí brankou až v 87. minutě, po níž domácí zvýšili výrazně své snahy, ale místo toho podruhé inkasovali. Prostějov tak padl s Varnsdorfem 0:2.

FNL, 14. kolo:

Pardubice - Mas Táborsko 3:2 (24.+30. Černý, 76. Kolář - 17. Březina, 90+2 Pfeifer)
Prostějov - Varnsdorfem 0:2 (87. Kodeš, 90+5 Kocourek)