Ščasný: Tvrdím, že máme lepší mužstvo než Slavia. Šural podle něj nemá úplně čistou hlavu...

OBSAHUJE OHLASY

Sportovní ředitel a hlavní trenér sparťanského souboru v jedné osobě Zdeněk Ščasný cítil, že z 290. derby mohl jeho tým vytěžit více, než jen jeden bod.

Ščasný: Tvrdím, že máme lepší mužstvo než Slavia. Šural podle něj nemá úplně čistou hlavu...

"Samozřejmě. Po nervozním vstupu jsme dokázali otočit zápas a podle mého názoru jsme byli nebezpečnějším týmem. V průběhu druhé půle jsme měli vyřešit šance třetí brankou. Trestuhodné je, že jsme dostali dva goly ze standardních situací. Neobsadili jsme hráče a to je trestuhodné. To se Spartě nesmí stát. U té druhé branky nic nenaznačovalo tomu, že bychom Slavii do něčeho pustili. Zápas jsme ztratili, když odešel Tetteh a my jsme přestali být nebezpeční. V tuhle chívli nedokážu odpověďet, jestli se mu obnovil problém, který měl ve Zlíně. Tetteh ale podal výborný výkon a jeho vystřídání nás hodilo zpátky," smutnil na tiskové konferenci bývalý kouč Panathinaikosu Atény.

Jak hráči plnili jeho pokyny? "Měli jsme plán a po taktické stránce vyšel stoprocentně. Slavia hrozila akorát ze standardních situací. My jsem v průběhu zápasu změnili postavení Stancia a Pulkraba a myslím, že to bylo dobré. Bohužel jsem neuhlídali standardky. Tvrdím, že máme lepší mužstvo než Slavia, ale postavení v tabulce tomu neodpovídá. Bohužel nemáme v tuhle chvíli náhradu za určité hráče. Slavia hraje nátlakově a na riziko. My jsme bohužel nedali třetí branku," pokračoval webem sparta.cz citovaný šéf Vatajelua, Štětiny, Radakoviče a spol.

Letenský šéf se vyjádřil i ke konkrétním hráčům. Například k upřednostnění Pulkraba namísto Šurala, který se dostal do hry až později. "To byl druhý otazník. Rozhodl jsem se pro Pulkraba proto, že jsem viděl, že Pepa Šural nemá úplně čistou hlavu. Jeho smlouva není uzavřena. Pulkrab hraje na hraně agresivity. Střídal, protože se vyždímal. Šural šel na hřiště proto, že jsme věřili, že míče nahoře udrží," doplnil Ščasný, jenž poskyl i své dojmy z výkony Kangy, který byl kvůli Slavii šetřen ve Zlíně. "Měl pár momentů, kdy takticky otevíral střed hřiště a pak se takticky vracel. Bohužel bude chybět, protože dostal osmou žlutou kartu."

A proč zůstal na lavičce Costa? "Mně se zdálo, že Costa poté, kdy měl vyhozené rameno nechodí tolik do soubojů. Měl jsem v hlavě dvě varianty. Radaković odehrál slušný zápas, ale Souček byl evidentně jeho hráč," připomněl inkasovanou trefu jednašedesátiletý kolega Kováče a Rosického, jehož vyjádření je možno najít na webu sparta.cz.