Hlídání Tetteha nebylo podle Kúdely nijak těžké. A názor na Kangu? Velký alibista, který by měl být víc nad věcí

OBSAHUJE OHLASY

Sešívaný stoper Ondřej Kúdela prožil rozporuplné derby. I když skóroval, nakonec musel letenský trávník opustit předčasně kvůli zranění. Také proto neskrýval po remízovém výsledku 2:2 rozpaky.

Hlídání Tetteha nebylo podle Kúdely nijak těžké. A názor na Kangu? Velký alibista, který by měl být víc nad věcí

"Jsem šťastný za gól a za bod. Jakmile balon překročil čáru, byl jsem v euforii. Gól Spartu zmrazil. Ale nehráli jsme v dalším průběhu tak dobře, jak jsme chtěli. Vedoucí trefa nás sice uklidnila, ale pak jsme inkasovali dvě laciné branky po situacích, na které jsme se připravovali. Spartě rychlé góly před pauzou hodně pomohly," krčil rameny webem sport.cz citovaný jednatřicetiletý borec, jenž prožil své dvě poslední derby na lavičce náhradníků - jak před deseti lety během svého sparťanského angažmá, tak na jaře v barvách Slavie.

Byli hosté zaskočeni aktivitou a hrou domácích, nebo ne? "Spíše bych řekl, že my jsme nehráli, jak jsme chtěli a mohli hrát. Mrzí mě, že jsme derby nevyhráli, ale současně se raduji alespoň z bodu. Nezasloužili jsme si prohrát," upozornil bývalý hráč Slovanu Liberec.

Ten se na hřišti často potkával s nejlepším střelcem Sparty Benjaminem Tettehem, jenž se zapsal do střelecké listiny i proti jeho mužstvu. Jak těžké ho bylo uhlídat? "Neřekl bych, že nějak těžké. Nesnižuji tím jeho kvalitu. Je ve Spartě útočníkem číslo jedna, daří se mu střelecky, proměňuje šance. Ale myslím, že kromě gólové situace, jsme ho do šancí nepouštěli," pokračoval na stránkách sport.cz svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Pár soubojů svedl i s Guélorem Kangou. Po jednom z nich dokonce ve vzduchu visela i druhá žlutá karta. "Nevím, jak to říct slušně. Přijde mi, že hráč jako on, by měl být nad věcí. Byl hodně alibistický, padal dopředu ještě před kontaktem. Ať jde do souboje čelem a postaví se protihráči," uzavřel své hodnocení kolega Coufala, Součka, Sýkory a spol. který zatím neví, zda stihne čtvrteční odvetu proti Kodani.