Costa: Když se společně smějeme, lépe se poznáme. Právě to se snažím vysvětlit novým klukům

Byť se dvaatřicetiletý zadák Costa Nhamoinesu ve víkendovém derby nepředstavil, ve Spartě toho neodehrál málo ani v právě probíhajícím ročníku 2018/2019. Vždyť byl v základní sestavě hned jedenáctkrát z celkových 14 ligových duelů.

Costa: Když se společně smějeme, lépe se poznáme. Právě to se snažím vysvětlit novým klukům

Protože na Letné operuje již šestou sezonu v řadě, pro spoustu cizinců může být zkušenějším učitelem. "Možná. Když jsem přišel já, byl tu snad jen Timi Konaté. Zbytek byli Češi, tak jsem se snažil zapadnout. Bral jsem to tak, že se musím naučit jazyk, abych s českými kluky mohl mluvit. Když se to povede, porozumím vtípkům a budu se moct smát s nimi. Když se společně smějeme, lépe se poznáme. To se snažím novým klukům vysvětlit," uvedl v interview pro idnes.cz hráč, jenž vzešel z chudého ghetta v zimbabwském Harare.

Jak se mu za tu dobu podařilo přivyknout na česká specifika, ke kterým patří i odlišný humor? "Je fakt jiný než náš. Po čase jsem mu přišel na chuť, ale některým věcem pořád nerozumím. Příklad: když jsem přišel, mladší kluci hráli ve skupince bago, a když se někomu něco nepovedlo, říkali tomu z legrace „Uganda“. Ptal jsem se proč, ale neuměli to vysvětlit. Říkali, že to je prostě jen sranda. Já to doteď moc nechápu," pokračoval na stránkách sport.cz hráč, jenž začínal na Starém kontinentu až v sedmé polské lize.

Pokud jde o české filmy, jisté je, že na ně odborníkem nikdy nebude. "Na ty nekoukám, není to můj styl. Ale ještě v Lubinu mi český spoluhráč Jirka Bílek pouštěl tu písničku, kde zpívají „Jedeme do Zimbabwe“. To mě bavilo, rád bych se s tou kapelou (Yo Yo Band - pozn. red.) někdy setkal a zjistil, jak je to napadlo," doplnil svěřenec kouče Zdeňka Ščasného, jehož vyjádření vyšlo na idnes.cz.

Je šance, že by v Generali aréně jednou dohrál svou profesionální kariéru, nebo má jiné plány? "Nikdy nevíš. Praha už je pro mě druhý domov, mám k ní hodně pevný vztah. Je jedno, jestli tu prožiješ dobré nebo zlé časy, ale to město se ti dostane pod kůži. Díky Spartě jsem se toho spoustu naučil a jsem rád, že jsem tu. Zatím si užívám fotbal, nevím, co přinese budoucnost. Teď se jen můžu modlit za dobré zdraví a lepší dny a uvidíme, co se stane," zůstal lehce tajemný kolega Radakoviče, Štětiny, Čiviče a spol., který poskytl interview idnes.cz. Ještě před poslední repre pauzou v roce 2018 ho čeká výjezd do Karviné.