Jablonec se odebral na nejdelší výjezd své klubové historie. Čeho se obávají Rada s Hovorkou?

Jablonec se odebral na nejdelší výjezd své klubové historie. Čeho se obávají Rada s Hovorkou?

Jablonec, kterému bude až do konce roku 2018 chybět Lukáš Masopust, se vydal k odvetnému utkání základní skupiny Evropské ligy do kazašské Astany, což je jasně nejdelší výjezd severočeské historie.

V hlavním městě Kazachstánu se budou muset Ikaunieks, Doležal, Trávník, Chramosta a spol. po šestihodinovém letu vyrovnat s pětihodinovým časovým posunem.

A nebude to jediný svízel - v Astaně se nehraje na přírodním, nýbrž na umělém trávníku. "V Jablonci sice často na umělce trénujeme, ale letos je počasí natolik příjemné, že jsme na umělce moc nebyli. Máme informace, že v Astaně je umělá tráva kvalitní. Počasí je tam kolem nuly, bude to pro nás zlomové. Spíše mám ale strach z časového posunu a těchto věcí, které pro nás budou nepříjemné," pronesl na webu fkjablonec.cz hlavní kouč Petr Rada.

A na bývalého stratéga obou slavných "S" navázal i stoper David Hovorka. "Sám jsem tam nikdy nebyl, takže ani popravdě nevím. Ale určitě nás nečeká nic lehkýho, protože z prvního zápasu vím, že je to kvalitní soupeř. Navíc musíme absolvovat dlouhou cestu s časovou změnou a čeká nás i umělka, takže jsem na to sám zvědavej," pokračoval exsparťanský zadák s libereckou minulostí.

Ačkoliv Astana prohrála dva ze tří posledních ligových duelů, už tři kola před koncem oslavila pátý primát v řadě. Jablonec půjde do čtvrtého evropského souboje z aktuální šesté příčky ve Fortuna:lize. Útok má však po Slavii díky třiceti vstřeleným brankám ve čtrnácti zápasech druhý nejlepší.

Utkání, které budou řídit bulharští sudí na čele s hlavním arbitrem Istvánem Vadem, začíná ve čtvrtek 8. listopadu od 16:50 hodin v Astana Aréně, která pojme 30 tisíc diváků. Přímý přenos běží na Nova Sport1 od 16:15.