Hladový Vyhnal už se těší na výjezd do Edenu: Slavia je můj tým

Ačkoliv přicházel Pavel Vyhnal do Zlína z Vlašimi před jedenácti měsíci se statusem jednoho z nejlepších střelců druholigového dění, na další gólový zápis na soutěžní úrovni si musel i kvůli zdravotním potížím počkat až do úvodu listopadu.

Hladový Vyhnal už se těší na výjezd do Edenu: Slavia je můj tým

"Jsem hladový, protože jsem dlouho nehrál. Dostal jsem příležitost, takže jsem chtěl dát gól. A jsem šťastný, že se to povedlo," citoval web idnes.cz slova osmadvacetiletý svěřenec kouče Michala Bílka, který se proti Karviné a jejímu brankáři Milanu Berkovcovi, se kterým vyrůstal ve Slavii, prosadil přesnou hlavičkou.

Na jaře nastoupil na nejvyšší úrovni jen třikrát, na další start mezi elitou pak čekal kvůli natrhnutému úponu na patě v kombinaci se zánětem dobrého půl roku. "Bolelo to tak, že jsem nemohl ani pořádně chodit. Nevěděl jsem, co s tím. Dostával jsem injekce, krevní plazmu. Zlepšilo se to až časem. Ale před každým tréninkem musím plosku nohy cvičit," ozřejmil na webu idnes.cz kolega Železníka, Beauguela, Jakubova, Poznara a spol.

Proti Spartě odehrál druhé dějství, se slezským týmem pak figuroval v základní sestavě a vydržel v ní zhruba 75 minut, než si sám řekl o vystřídání. "Vydržel jsem, co mohl. Pak už to nešlo. Od šedesáté minuty jsem se zadýchával, navíc jsem dostal v první půlce do nosu, takže se mi blbě dýchalo," doplnil sešívaný odchovanec s deseti ligovými starty za áčko, jehož patnácté kolo zavane právě na známou půdu do vršovického Eenu. "Vyrostl jsem tam, je to můj tým. Mají krásný stadion, utkání proti Slavii a Spartě jsou svátkem. Těším se," vzkázal idnes.cz citovaný bývalý hráč Táborska, Vyšehradu nebo Bohemians 1905.