Ibrahimovič: Smáli se mi, že už jsem jen stařec na vozíčku. Nakonec jsem je všechny posadil na vozíček já

Sedmatřicetiletý švédský ostrostřelec Zlatan Ibrahimovič, který se stal ve své první zámořské sezoně druhým nejlepším střelcem MLS, se v interview pro magazín FourFourTwo rozpovídal o své předposlední štaci, kterou byla Premier League.

Ibrahimovič: Smáli se mi, že už jsem jen stařec na vozíčku. Nakonec jsem je všechny posadil na vozíček já

"Lidé vás od toho odrazují, protože v případě selhání v Premier League o vás budou říkat, že nejste dost dobrý fotbalista. Všichni byli proti tomu, abych šel hrát do Anglie. A víte co? Právě to mě nejvíc motivovalo a dodávalo mi adrenalin," začal své povídání někdejší snajpr Malmo, Juventusu, Interu, Barcelony, AC Milán, Ajaxu či Paris Saint-Germain.

Na ostrovy se "Ibra" odebral po sezoně, v níž nasázel za PSG 50 gólů v jednapadesáti zápasech a vyloženě nevyhořel ani na nich. Vždyť se podílel na triumfech v Ligovém poháru i Evropské lize a 46 vystoupení v trikotu Rudých ďáblů se mu podařilo přetavit ve 28 tref.

"Premier League se mi líbila. Je to velmi motivující a vzrušující liga. Poutá na sebe velkou pozornost, i když mám pocit, že je její kvalita trochu přeceňovaná. Hlavně individuální kvalita a technická zručnost hráčů. Má ale vysoké tempo. I když jste nejlepší, pokud nedokáže udržet maximální nasazení, nemáte v ní šanci uspět," pokračoval současný fotbalista Los Angeles Galaxy.

Mezi TOP 10 střelci Premier League byl v jeho první sezoně nejstarší. "Když jsem tam přišel, smáli se mi, že už jsem jen stařec na vozíčku. Nakonec jsem je všechny posadil na vozíček já. Mají štěstí, že jsem nepřišel do Anglie před deseti lety. Protože pokud jsem dokázal, co jsem dokázal v pětatřiceti letech, představte si, čeho bych byl schopný jako pětadvacetiletý. To by byl docela jiný příběh," neztratil velké sebevědomí magnet na ligové tituly, o kterém se v současnosti píše i kvůli možnému zimního hostování u Rossoneri ze San Sira.