Zadlužený Ronaldinho je podle tisku blízko osobnímu bankrotu

Osmatřicetiletý brazilský internacionál Ronaldo de Assis Moreira, který po celou profesní kariéru slyšel na jméno Ronaldinho, může mít podle portálu football-italia.net velké finanční problémy a mohl by mu hrozit až bankrot.

Zadlužený Ronaldinho je podle tisku blízko osobnímu bankrotu

Někdejší špílmachr se sedmadevadeásti mezinárodními starty za Kanárky už se několik let pře s brazilskými úřady o pozemku, který svého času v rodné zemi zakoupil.

Když se na něm rozhodl stavět, úřad ho pokutoval sumou 187 tisíc eur. Ačkoliv se bývalý záložník Paris Saint-Germain, Barcelony a AC Milán několikrát odvolal, trest postupně narostl až na 2 miliony eur, což už rozhodně není zanedbatelné.

Rodák z Porto Allegre, který je mistrem světa z roku 2002 i vítězem Ligy mistrů z roku 2005, dotyčnou částku stále nezaplatil a aby neměl problémů málo, peníze má dlužit také svému agentovi.

Potíž je ovšem v tom, že podle médií se na bankovním účtu exsoučástky Fluminense, Atlétika Mineira či Grémia nalézá pouze 6 eur. I díky tomu mu brazilský soudce odebral cestovní průkaz.

Ronaldinho se přitom v posledních letech objevuje po celém světě. Jen během posledních dvou týdnů sdílel fotky z Thajska, Číny a Japonska, s tím, že ještě tento týden by se měl představit na benefici v Německu...