Zápas století? Hrát otevřenou partii s Realem se Plzni hrubě nevydařilo

Mnohými označovaný zápas století měl nakonec jasného vítěze. Plzeň na domácí půdě vyzvala hvězdný Real Madrid a odhodlala se k otevřené partii. V deváté minutě byl český mistr blízko vedoucí branky, když Patrik Hrošovský poslal prudký míč před branku a od Nacha se míč odrazil do břevna. To byl ale poslední nádech, který Plzeň během devadesáti minut předvedla.

Poté začala spanilá jízda Bílého baletu, kterou započal v 21. minutě Benzema po vydařené individuální akci. Domácí tým se ještě nestihl ani oklepat a brankář Hruška lovil míč ze sítě podruhé. Kroos z rohu poslal míč na hlavu Casemira, který se nemýlil. Tanec španělského velkoklubu pokračoval ve 37. minutě, kdy Benzema zvýšil po přihrávce Balea na 3:0. Ještě před koncem první půle se trefil i velšský ostrostřelec. Po změně stran již tolik branek nepadlo, ale přeci jen Real dokázal vstřelit nemilosrdného „bůra“, když Kroos poslal míč na zadní tyč a bezmocný Hruška se za ním jen ohlédl. V závěru nebyla trefa Vázqueze uznána pro ofsajd.

CSKA Moskva - AS Řím 1:2 (50. Sigurdsson - 4. Manolas, 59. Lo. Pellegrini)
Valencia - Young Boys 3:1 (14. a 42. Mina, 56. Soler - 37. Assalé)
Bayern Mnichov - AEK Atény 2:0 (31. z pen. a 71. Lewandowski)
Benfica - Ajax 1:1 (29. Jonas - 61. Tadič)
Juventus - Manchester United 1:2 (65. Ronaldo - 86. Mata, 90. Alex Sandro)
Lyon - Hoffenheim 2:2 (19. Fekir, 28. Ndombelé - 65. Kramarič, 90.+2 Kadeřábek)
Manchester City - Šachtar Doněck 6:0 (13. D. Silva, 24. z pen., 72. z pen. a 90.+2 Gabriel Jesus, 49. Sterling, 84. Mahrez)
Plzeň - Real Madrid 0:5 (21. a 37. Benzema, 23. Casemiro, 40. Bale, 67. Kroos)