Slavia má pevnou obranu jako Chelsea. Je vidět, že máme kvalitní hráče v obraně, hlásí Zmrhal

Slavia má pevnou obranu jako Chelsea. Je vidět, že máme kvalitní hráče v obraně, hlásí Zmrhal

Slávisté v letošní základní skupině Evropské ligy hráli před domácím publikem jeden zápas, který proti Girondins Bordeaux rozhodl český reprezentační záložník Jaromír Zmrhal.

Pětadvacetiletý fotballista, který je součástí slávistického áčka již šestým rokem, by neměl chybět ani ve čtvrtečním druhém vystoupení ve vršovickém Edenu, kam tentokráte přijede dánská Kodaň. "Zlomový je, pár bodů sice už máme, ale můžeme se teď o hodně bodů odtrhnout. Postup nebudeme mít ještě jistý, ale máme velkou šanci. Bude to důležitý zápas," přednesl na webu slavia.cz odchovanec sešívaných.

Slavia inkasovala ve třech duelech EL pouze jednu branku, což je společně s Betisem a Chelsea nejméně z celé soutěže. "Nemyslím, že bychom se na obranu soustředili více. Máme pevnou obranu jak v domácí soutěži, tak v Evropské lize. Myslím si, že je jen dobře, že na nás nechodí moc střel, nedostáváme pak moc gólů Je vidět, že máme kvalitní hráče v obraně," pokračoval svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského, jenž nosí na zádech číslo 8.

Slavia půjde do evropské konfrontace po náročném derby. "Nemyslím si, že by výkon z derby stačil proti Kodani, musíme hrát lépe. Psychicky není těžké přepínat, více to je náročné po fyzické stránce. Musíme mezi zápasy skoro jen odpočívat, není čas na nějakou přípravu. Zápasů je hodně. Hrálo se derby, teď se hraje s Kodaní a oba zápasy jsou důležité. Fanoušci to mají podobně, atmosféra na zápase s Kodaní bude podobná jako v derby. Očekávám, že budou hrát podobně jako doma. Máme výhodu domácího prostředí, kde hrajeme lépe. Doufám, že nás poženou fanoušci a že podáme co nejlepší výkon," uzavřel na stránkách slavia.cz kolega Jugase, Pokorného, Deliho a spol.