Henry: Když přijdete na lavičku a vaši hráči nedokáží naplno hrát, je to těžké. Bohužel si v tuto chvíli říkám, že možné je i to nejhorší

Knížecí celek AS Monaco zažívá hororové časy. Známý klub se naposledy radoval z vítězství ještě v první polovině srpna a od té doby táhne sérii 15 zápasů bez vítězství.

Henry: Když přijdete na lavičku a vaši hráči nedokáží naplno hrát, je to těžké. Bohužel si v tuto chvíli říkám, že možné je i to nejhorší

Osminásobnému mistrovi Francie nepomohla ani výměna trenéra Leonarda Jardima za Thierry Henryho. Francouz, jenž byl spojován i s Bordeaux, ale nakonec se rozhodl pro AS, má zatím ve své premiérové štaci v roli hlavního kouče na kontě dvě remízy a tři porážky, s tím, že hodně bolestivá byla zejména ta poslední v Lize mistrů proti FC Bruggy (0:4).

Žádná sláva to však není také v lize, což dokazují prohry se Štrasburkem nebo Reims a aktuální devatenácté místo v Ligue 1 se stejným bodovým ziskem jako poslední Guingamp je zcela zasloužené.

"Musíme se snažit najít správnou cestu. Víme, na co se zaměřit, důležité je, abychom zůstali pozitivní. Musíme se zkrátka snažit udělat vše pro to, abychom našli klid. Dokud však nevyhráváme, je to těžké," citoval iSport.cz slova šéfa Sidibeho, Glika, Tielemanse, Chadliho, Golovina, Jovetiče či Falcaa.

"Když přijdete na lavičku a vaši hráči nedokáží naplno hrát, je to těžké. Ztratili jsme sebevědomí, ale nerozhodl bych se pro Monako, kdybych nevěřil, že má tým kvalitu. Bohužel si v tuto chvíli říkám, že možné je i to nejhorší," pokračoval smutný mistr světa i Evropy z roku 1998 a 2000, jehož vyjádření vyšlo v Deníku Sport.

Nevábné situaci momentálně nepomáhá ani nedávné zatčení monackého šéfa Dmitrije Rybolovleva, který podle francouzských úřadú podplácel tamní justici. Nemluvě o losu, který v neděli 11. listopadu přivane na knížecí půdu rozjetý Paris Saint-Germain, který v dosavadním dění neztratil ani bod...