Benzema přepisoval historii. Co řekl o Solarim?

Dvěma góly do sítě Plzně se ve středu zapsal útočník Karim Benzema nesmazatelným písmem do historie Realu Madrid. V dresu královského velkoklubu totiž zaznamenal trefy s pořadovým číslem 200 a 201, čímž nasměroval španělský celek za hladkou výhrou 5:0.

Benzema přepisoval historii. Co řekl o Solarim?

Třicetiletý francouzský kanonýr má v této sezoně na svém kontě devět branek v sedmnácti zápasech včetně tří tref do plzeňské sítě. Kromě dvou zásahů ve Štruncových sadech mířil přesně i před 14 dny na San Bernabéu.

„Hraju fotbal abych přepisoval historii. Někdy tomu lidé nerozumí. Neví, co dělám a proč. Jsem na hřišti proto, abych pomohl týmu k vítězství a odevzdal vše co ve mně je. Někdy dám gól, někdy na něj nahraju, jindy ani jedno. Nejdůležitější ale je, když bereme tři body,“ řekl útočník pro klubový web.

„Už je mi třicet let. Je to takový milník. Jsem hrdý na to, co jsem dokázal. Dává mi to sebedůvěru a vědomí, že můžu dál pokračovat a dávat další góly. Tak jako tak to ale není jen o přesných zásazích. Důležitější je předvádět dobré výkony,“ pokračoval.

Triumf v Plzni byl třetím vyhraným utkáním Los Blancos po nástupu Santiaga Solariho, jenž po pětibrankovém debaklu v El Clásicu vystřídal u kormidla Julena Lopeteguiho. „Solari byl hráčem Realu a ví toho hodně o fotbalu. Týmový duch se změnil. Doufáme, že to tak bude pokračovat i nadále. Kouč odvádí dobrou práci,“ dodal Benzema.