Skuhravý varuje před skepsí, Weber nechce další propadák

Páteční ligovou předehrávku obstará duel Mladé Boleslavi s Duklou. Celek z Julisky po příchodu kouče Romana Skuhravého zabral, ale série tří výher už je minulostí. Po výprasku od Slavie 1:4 dostali Pražané šestku od Jablonce. Nyní se představí ve městě automobilů, kde by rádi využili bídné formy domácích.

Skuhravý varuje před skepsí, Weber nechce další propadák

Za Středočechy nebude moci kvůli karetnímu trestu nastoupit nejlepší střelec soutěže dvanáctigólový Nikolaj Komličenko, což je pro Duklu velmi vítaná zpráva. Ofenziva Boleslavi je totiž velmi produktivní, ale bez kanonýra bude polovičně. "Určitě bude chybět, kromě gólů dokáže udržet míče. Ale musíme se ho snažit nějak nahradit," prozradil záložník Adnan Džafič.

To defenziva už tak kvalitní není. Na branku Šedy dokonce letělo nejvíce střel ze všech týmů v soutěži. "Musíme si sportovně přiznat, že na soupeře jako Slavia a Jablonec v momentálním rozpoložení nemáme, a připravit se na zápasy, které nás čekají," říkal již před pár dny kouč Dukly Skuhravý.

Ten zároveň varuje, aby jeho svěřenci nepropadli skepsi. Nicméně dodal, že některé věci se musí změnit. "Jsem přesvědčen, že v zápasech, které nás čekají, jsme schopni a ochotni uspět. Ukázat hru, kterou vidím dennodenně na tréninku, je náš cíl," pokračoval.

Boleslav ale v domácím prostředí není snadné porazit. V posledních pěti utkáních se to nikomu nepodařilo. Lodivod domácích Jozef Weber věří, že tuto série jeho tým prodlouží, ideálně pak přidá tři body a předvede lepší výkon než minulý týden v Liberci (0:1).

"Musíme předvést daleko lepší výkon. V Liberci kromě brankáře Šedy, stoperů a Hubínka nestál zbytek týmu v ofenzivě ani defenzivě za nic. Viděl jsem tam strach hrát, utahanost," čertil se Weber.