Nesmíme být nenasytní, bral bod Sýkora a přiznal, že na lavičce a tribuně je to šílené

OBSAHUJE VIDEO

Slavii, která naposledy odešla poražena před více než měsícem, se proti Kodani vrátil po dvouměsíční zdravotní pauze univerzál Jan Sýkora, který si pobyt v základní sestavě užíval.

Nesmíme být nenasytní, bral bod Sýkora a přiznal, že na lavičce a tribuně je to šílené

"Je to super. Z lavičky a z tribuny to je šílené. Trpělivě jsem čekal a trénoval, doufal jsem, že budu v základu. Jsem rád, že se mi to povedlo a že mi trenéři dali šanci proti Kodani. Jsem rád, že jsem dostal šanci v základu v takovém zápase. Za sebe mohu říci, že jsem se cítil dobře. Je znát, že ještě bude chvíli trvat, než se do úplného stoprocentního výkonu dostanu. Jsem rád, že jsem odehrál takovou část zápasu v takovém tempu. Uvidíme dále," pronesl na webu slavia.cz bývalý hráč Slovanu Liberec.

Ačkoliv dokázali sešívaní zvítězit v Dánsku, před domácím publikem ve Vršovicích remizovali. Je to ztráta? "Na jednu stranu ano, na druhou stranu si musíme říci, proti jakému soupeři jsme hráli. Bod se na konci skupiny bude hodit. Nesmíme být nenasytní. Víme, že jsme ze zápasu měli vytěžit více. Pořád to je Kodaň, není to tým ze čtvrté třídy. Musíme to brát," pokračoval svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského, jehž tým je ve své skupině C po čtyřech zápasech na druhé postupové pozici s náskokem dvou bodů na Greguše a spol.

Hosté se příliš dopředu netlačili. Na první pohled to mohlo vypadat, že jim stačí dělba bodů. "Naše obraná čtyřka spolu s Tomášem Součkem hrála skvěle. K ničemu jsme je nepouštěli. Oni měli náznaky, ale obraná čtyřka to dobře řešila. Klobouk dolů," doplnil kolega Ngadeua, Bořila, Matouška a spol.

Samotný Sýkora hraje základní skupinu poněkolikáté, ale do jarní vyřazovací fáze se mu ještě nikdy postoupit nepodařilo. Nyní to není daleko - pakliže by Zenit skolil Kodaň, slavnému "S" by mohl ze dvou zápasů stačit už jen bod. "Jsem ve skupině počtvrté a třikrát předtím jsem poslední zápas hrál o postup. Nepovedlo se to, ale doufám, že tenhle rok se to zlomí a že to zvládneme. Blízko to určitě je, ale my nesmíme myslet na to, jestli Petrohrad porazí Kodaň nebo ne. Musíme koukat na sebe. Musíme se soustředit na další zápas a chtít ho vyhrát. Podle toho se to bude odvíjet," uzavřel na stránkách slavie.cz čtyřidvacetiletý rodák z Plzně, jehož vzorem je "Grande Paolo".