Nejdražší střední obránci planety? Před Škriniarem je ještě 9 hodnotnějších stoperů

Zraky většiny fanoušků jsou upřeny v drtivé většině případů na útočníky, kteří střílejí branky. Důležitou rolí v týmu je ale také post středního obránce, neboť dirigent defenzivní řady může naopak eliminovat co největší počet možných inkasovaných branek. Pojďme se podívat na žebříček deseti nejdražších středních beků podle CIES Football Observatory.

Nejdražší střední obránci planety? Před Škriniarem je ještě 9 hodnotnějších stoperů

Za stopery bývá ještě mezi třemi tyčemi brankář, který má být poslední možnou záchranou. V současné době je údajně nejdražším gólmanem Ederson Morales z Manchesteru City, jehož cena se odhaduje na 102 milionů eur. To je zajmavé zjištění, neboť nikdo ze středních obránců této sumy nedosáhl, přestože mnozí nebyli daleko.

Žebříček CIES Football Observatory je tvořen na základě speciálních algoritmů a zjišťuje hodnotu hráčů z pěti nejsledovanějších evropských soutěží. Pořadí je pak aktualizováno každý měsíc. Podle aktuálních údajů je nejdražším stoperem současnosti Samuel Umtiti z Barcelony.

Francouzský legionář má aktuální hodnotu 99,2 milionů eur, což je o dva více, než druhý v pořadí Davinson Sánchez z Tottenhamu. V Elitní desítce je pak možné nalézt i slovenského reprezentanta Milana Škriniara z Interu Milán, jehož hodnota je údajně 65,5 milionu eur. O jeho budoucnosti se spekuluje hojně, neboť je spojován s celou řadou evropských gigantů.

Deset nejdražších středních obránců současnosti:

1. Samuel Umtiti (Barcelona) - 99,2 mil. eur
2. Davinson Sánchez (Tottenham) - 97,2 mil. eur
3. Antonio Rüdiger (Chelsea) - 81,6 mil. eur
4. Virgil van Dijk (Liverpool) - 80,2 mil. eur
5. Aymeric Laporte (Manchester City) - 80,2 mil. eur
6. Joe Gomez (Liverpool) - 77,6 mil. eur
7. John Stones (Manchester City) - 74,2 mil. eur
8. Nicolás Otamendi (Manchester City) - 69,3 mil. eur
9. Raphaël Varane (Real Madrid) - 66,8 mil. eur
10. Milan Škriniar (Inter Milán) - 65,6 mil. eur