Všechny týmy budou mít s Jabloncem problémy, je velice silný, slyšel smutný a zklamaný Rada

OBSAHUJE OHLASY

Ačkoliv si Jablonec dokázal v Astaně vypracovat několik šancí, umřel na slabou produktivitu a protože opět inkasoval v závěru utkání, z Kazachstánu si neodvezl ani bod.

Všechny týmy budou mít s Jabloncem problémy, je velice silný, slyšel smutný a zklamaný Rada

Výkon severočeských hostů ostatně ocenil i hlavní trenér tamního šampiona Grigoriy Babayan. "Všechny týmy v naší skupině budou mít s Jabloncem problémy, je to velice silný tým. Zápas jsme začali dobře, prvních dvacet minut to bylo z naší strany dobré. Ale pak Jablonec hru i skore vyrovnal. V druhém poločase soupeř přeskupil řady a vytvořil si šance. Posledních deset minut jsme hráli maximální fotbal," pronesl šéf Astany, jehož slova zazněla na webu fkjablonec.cz.

Jeho protějšek Petr Rada byl logicky mnohem smutnější. "Samozřejmě to bolí. Myslím si, že jsme ztratili tři body. Měli jsme víc brankových příležitostí, které vyplynuly ze hry, a měli jsme je proměnit. Důležité bylo, že jsme se do těch šancí dostali. Druhý poločas jsme byli lepší, až na ten blok v závěru, kdy nám soupeř vstřelil rozhodující branku. Astana měla problémy vzadu, ale na mezinárodní úrovni, pokud jde hráč sám na bránu, by to měla být červená karta. Jestli to tam někdo křižuje, to už jsou jen spekulace. Mrzí mě to celkově, protože jsme měli šancí hodně, hlavně ta Sobolova. Nebo střela Považance, na kterou Jovović nedosáhl. Hráli jsme fotbal s nasazením, kondičně jsme nestrádali a nebyli jsme horší. Je to pro nás kruté, ale co se týče výkonu hráčům musím poděkovat. Měli jsme na to abychom tu vyhráli. Domácí byli větší část druhého poločasu nervózní, vystřídali hráče a chtěli to zvrátit. Oba naši stopeři to zvládli a nepouštěli Astanu do šancí. Převládá smutek, protože jsme dostali gól opět v závěru, tam jsme to nezvládli a neubránili to tam. Asi se na to musíme ještě víc specializovat, abychom ty závěry zvládali lépe," citovaly stránky fkjablonec.cz slova bývalého reprezetnačního kouče, jenž si vyzkoušel práci u obou slavných pražských "S".

To, že se zelenobílí nemusí stydět, potvrdil i kapitán Tomáš Hübschman. "Myslím si, že to bylo hodně vyrovnané utkání. Soupeř vedl, ale my jsme se mu dokázali vyrovnat v kombinaci i v šancích. Do poločasu jsme dokázali vyrovnat. Druhou půli to bylo nahoru dolů, každý tým měl svoje šance. Bohužel nám se nepovedlo je realizovat. Astaně se v závěru povedlo dát branku a tím strhla vyrovnaný zápas na svou stranu. Jinak je vidět, že tam není nějaký závratný odstup od evropských týmů. Možná bych řekl, že v některých zápasech a jejich pasážích jsme byli i lepší. Řekl bych, že nám chybělo více zkušeností a klidu v šancích a při zakončení, které jsme si vytvořili. V Rennes přišla chyba v devadesáté minutě. I ve čtvrtek by ten závěr zkušenější mužstvo dohrálo asi jinak. Závěr jsme nezvládli. Nedostali jsme se na balon, naopak jsme se dostali pod velký tlak, z kterého vyplynul gól. Pro nás ta skupina nekončí, budeme se snažit i v těch dvou utkání udělat co nejvíce bodů a prezentovat se takovým fotbalem, jako jsme se prezentovali až doteď. Pokusíme se udělat ještě co nejvíce bodů," zakončil někdejčí český reprezentant s dlouhou minulostí ve Spartě či Šachtaru Doněck.