Mbappé je aktuálně nejdražší útočné zboží. Ronaldo se nevešel ani do první desítky!

Každý klub sní o tom mít ve svých řadách efektivní střelce. Ti nejlepší kanonýry můžeme registrovat na nejvyhlášenějších adresách. Lze pak logicky vyvodit i současnou krizi Realu Madrid, který v elitní desítce ostrostřelců nemá zastoupení. Není však jediný. V seznamu nenaleznete palebnou sílu londýnské Chelsea či Bayernu Mnichov.

Mbappé je aktuálně nejdražší útočné zboží. Ronaldo se nevešel ani do první desítky!

Žebříček hodnot hráčů v pěti nejsledovanějších evropských soutěžích sestavuje každý měsíc CIES Football Observatory za pomoci složitých algoritmů. Výsledkem je desítka, která možná mnohé nepřekvapí, i když je lehce šokující fakt, že v seznamu chybí portugalský velikán Cristiano Ronaldo, jež v létě přesídlil z Madridu do Juventusu.

V této statistické disciplíně s přehledem vládne aktuální mistr světa Kylian Mbappí, který na klubové úrovni obléká dres PSG. Jeho cena je údajně 216,5 milionů eur, což je o 23 milionů více než druhý v pořadí. Tím je anglický reprezentační kapitán Harry Kane. Třetí místo pak obsadil brazilský legionář Neymar.

Velikáni posledních let v tomto žebříčku zaostávají. Argentinský kanonýr Lionel Messi se musel spokojit až se šestým místem a hodnotou 170,6 milionů eur a Cristiano Ronaldo se do nejdražší desítky nedostal vůbec. Jak se zdá, starší hvězdy pomalu vyklízejí své pozice a otevírá se prostor pro dravé mládí.

Deset nejdražších útočníků současnoti:

1. Kylian Mbappé (PSG) - 216 mil. eur
2. Harry Kane (Tottenham) - 197,3 mil. eur
3. Neymar (PSG) - 197 mil. eur
4. Mohamed Salah (Liverpool) - 173 mil. eur
5. Philippe Coutinho (Barcelona) - 171,3 mil. eur
6. Lionel Messi (Barcelona) - 170,6 mil. eur
7. Raheem Sterling (Manchester City) - 164,6 mil. eur
8. Romelu Lukaku (Manchester United) - 164,3 mil. eur
9. Antoine Griezmann (Atlético Madrid) - 157,7 mil. eur
10. Paulo Dybala (Juventus) - 155,6 mil. eur