Schicka si chce půjčit 5 evropských klubů. Tři ze Serie A, jeden z LaLigy a jeden z Premier League

Patrik Schick už je součástí AS Řím necelého rok a půl. Jak informoval italský portál calciomercato.com, nepříliš využitý český reprezentant by se však v lednu mohl odebrat na hostování a Stadio Olimpico dočasně opustit.

Schicka si chce půjčit 5 evropských klubů. Tři ze Serie A, jeden z LaLigy a jeden z Premier League

Dvaadvacetiletý konkurent Džeka, Perottiho, El Shaarawyho, Kluiverta a spol. se údajně dostal do hledáčku tří prvoligových italských celků.

Konkrétně jde o dvanáctou Parmu, ve které zkouší prorazit exsparťan Biabiany, sedmnáctou Boloňu, jejíž trikot stále obléká Ladislav Krejčí a šestnácté Udinese, které má na výplatní pásce Antonína Baráka.

Zájem však je i jinde. Podle zmíněného média by někdejší ofenzivní tykadla Sampdorie, Sparty či Bohemians 1905 bral také španělský Real Valladolid (v LaLize nyní na sympatické deváté pozici) a anglické Crystal Palace (v Premier League zatím čtrnácté).

Schick, jenž si v dosavadním průběhu Serie A připsal 5 startů a 228 odehraných minut bez gólového vyústění, to má ve věčném městě těžké i díky tomu, že nedosahuje nebezpečnosti Džeka, který je středním útočníkem číslo 1. Na křídle už není podle kouče Di Francesta až tolik nebezpečný.

Třetího startu v základní sestavě by se mohl nejdražší podpis římské historie dočkat v nedělním domácím klání proti Sampdorii. Jednak proto, že v týnu byla Liga mistrů a Gialorossi lehce obmění kádr a jednak kvůli tomu, že bude mít proti svému bývalému chlebodárci zvýšenou motivaci.