Stochovi nynější chvála lichotí, ale nic nepřeceňuje...

Asi netřeba dlouze diskutovat, že jedním z nejlepších hráčů dosavadního českého podzimu je čerstvě devětadvacetiletý navrátilec do slovenského národního mužstva Miroslav Stoch, jenž se už nějaký čas nalézá na výplatní pásce pražské Slavie.

Stochovi nynější chvála lichotí, ale nic nepřeceňuje...

Svědčí o tom jak produktivní čísla, tak chvála novinářů. "Jasně, že mi to lichotí. Ale není třeba to přeceňovat. Momentálně jsme jen v polovině soutěže, ještě se bude hrát hodně zápasů. Stále bojujeme na třech frontách, kromě ligy i v poháru a v Evropské lize. Já i celý tým musíme dále makat a dělat všechno pro to, aby výsledky byly minimálně takové jako doteď. Pořád se máme v čem zlepšovat. Věřím, že nastavenou laťku posuneme ještě výš," pronesl na webu sport.sk klubový svěřenec kouče Jindřicha Trpišovského.

Minulý ročník už se sedmi gólovými trefami a třemi asistencemi hravě překonal. Má rodák z Nitry nějaký konkrétní osobní cíl pro právě probíhající sezonu? "Takového cíle si nedávám. Je celkem pěkné, kolika branek jsem zatím dosáhl, ale pořád na sobě musím rpacovat a pokud to půjde, ještě se zlepšit. Myslím, že v takovém případě přibdou góly i asistence. Očekává se to ode mně a já se s tím musím vyrovnat," pokračoval na stránkách sport.sk kolega Hušbauera, Součka, Coufala a spol.

Jeho vršovický chlebodárce, který je nejofenzivnějším celkem celé soutěže, se díky lepšímu skóre vyhřívá na čele prvoligového peletonu. Útok na titul a s tím spojené sesazení Viktorie už byl vyhlášen. "Slavia je na české poměry velký klub. Od poslední titulu v sezoně 2016/2017 je jediným cílem další celkový triumf. Podle toho i klub nakupuje hráče a utrácí za něj hodně peněz. Už od začátku sezony víme, že je cílem ligový primát, obhajoba prvenství v MOL Cupu a proniknout v Evropské lize co nejdál. Zatím tyto cíle plníme, ale do konce sezony je ještě daleko. Myslím si, že všechny mužstva postrácí body. Já ale pevně věřím, že my jich ztratíme co nejméně," uzavřel sport.sk citovaný někdejší středopoalař Fenerbahce, Bursasporu, Paoku Soluň, Chelsea, Al Ainu či Twente.