Deset nejlepších komentátorů v Česku? Vítězný Bosák sklidil chválu, ale i kritiku...

Máte jasno, kdo je v současnosti nejlepším českým fotbalovým komentátorem na obrazovkách televizí? Magazín Hattrick ano, nejnovější vydání tohoto fotbalového měsíčníku obsahuje anketu s názvem Zlatý mikrofon. A kdo vyhrál? Není to překvapivé jméno…

Deset nejlepších komentátorů v Česku? Vítězný Bosák sklidil chválu, ale i kritiku...

Redakce Hattricku oslovila celou řadu osobností jak z fotbalového světa, tak ze světa showbyznysu a také řadu kolegů novinářů, kteří se věnují zpravodajství a publicistice o nejpopulárnější hře. Co na konto vítěze zaznělo?

  • když nekomentuje on, vypínám zvuk.
  • už to není jak bývalo, dává více času golfu
  • je pořád nejlepší, ale už ho dostihl věk

Poznáváte vítěze? Ano, stal se jím Jaromír Bosák z České televize. Do první desítky se dostali jen zástupci tohoto veřejnoprávního média a ještě soukromé O2 TV Sport. Tohle zohledňuje zásadní skutečnosti, které v posledních letech totálně změnily vysílání fotbalu na českých obrazovkách. Veřejnoprávní Česká televize zejména v letošním létě přišla o výstavní postavení. Od podzimu nevysílá ani jeden zápas Ligy mistrů (výjimkou bude jarní finále v Madridu), z české ligy ji zůstal jen jeden zápas kola. Naopak plně obhospodařuje českou reprezentaci a vysílá i Evropskou ligu.

Naopak výrazným hráčem se na české obrazovce stala O2 TV Sport, resp. O2 TV Fotbal. Můžete si vybrat z téměř kompletní nabídky Ligy mistrů, v multidimenzích i streamechvysílá i českou ligu.

Více o anketě Zlatý mikrofon 2018 na stránkách magazínu Hattrick, který je právě v prodeji.