Kolář o dvojici Deli a Ngadeu: Oni jsou takoví blázni, dříve jsem měl s jejich hrou trochu problém

Slávistický gólman Ondřej Kolář byl ve čtvrtém kole základních skupin proti Kodani bez práce. Za celých 90 minut na něj nešla ve vršovickém Edenu ani jedna střela...

Kolář o dvojici Deli a Ngadeu: Oni jsou takoví blázni, dříve jsem měl s jejich hrou trochu problém

"Popravdě mě to ani nepřekvapilo. V Kodani hráli stejně jako tady. Akorát nakopávají balony dopředu, tam se o to poperou a snaží se vytvořit nějakou šanci. My máme vzadu bohudík takovou zeď, že jsme je k ničemu nepustili," vyprávěl na stránkách idnes.cz exliberecký strážce svatyně.

V Evropské lize si tak poměrně snadno dokráčel po třetí nulu ze čtyř vystoupení. Jeho klub má společně s jistou postupující Chelsea nejlepší defenzivu celé soutěže. "V žádném zápase není nula jednoduchá. Nikdy nejsem úplně bez práce, i když na mě nejde žádná střela. Zvykl jsem si na svou pozici. Jsem tam od rozehrávky, občas chytnu nějaký centr a hraju vysoko za obranou. Že by to bylo úplně bez práce se říct nedá," upozornil kolega Sýkory, Škody, Mešanoviče a spol., jehož slova najdete na portálu idnes.cz.

Na dotyčné bilanci je respektuhodné i skutečnost, že musel kouč Jindřich Trpišovský kvůli zranění měnit obrannou čtveřici. "Je mi líto kluků, kteří se zranili, ale nyní jsme je nahradili dobře. Jsem zvyklý na Ondřeje Kúdelu, protože už jsme spolu působili v Liberci, takže vím, jak se pohybuje na hřišti, co od něj můžu čekat a on zase ode mě. V tomhle ohledu jsem s ním naprosto spokojený. Ve čtvrtek ho nahradil Simon, se kterým v komunikaci není problém, protože umí výborně česky. S Ngadeuem jim věřím. Oni jsou takoví blázni, ale na druhou stranu všechno vyhrajou, a když ztratí balon, vzápětí ho získají zpět. Když jsem přišel do Slavie, měl jsem s tím trochu problém. Bál jsem se, že jim to vypíchnou, ale už jsem si na to zvykl. Oni si zvykli, že já kličkuju, já si zvykl, že oni kličkujou. V tomhle směru je to všechno v pořádku," usmíval se idnes.cz citovaný čtyřiadvacetiletý brankář, který Kováře a Vantrubu hned tak mezi tři tyče nepustí.