Giroud po více než půl roce a 794 minutách konečně protrhl střeleckou smůlu. Co vše mu chybělo?

Chelsea patří mezi sedm klubových adres, které si v předstihu dvou zápasů zajistily postup do další fáze Evropské ligy. Mohlo za to těsné vyloupení čerstvého běloruského krále BATE Borisov.

Giroud po více než půl roce a 794 minutách konečně protrhl střeleckou smůlu. Co vše mu chybělo?

Ačkoliv si Blues připsali čtvrtý triumf ze čtyř zápasů a společně se Salzburkem, Dinamem Záhřeba a Eintrachtem Frankrtu jsou jediným celkem, který ještě neztratil ani bod, italský manažer Maurizio Sarri byl po závěrečném hvizdu nespokojený...

Aktivní domácí totiž orazítkovali hned třikrát brankovou konstrukci londýnského mužstva. "Nehráli jsme dobře. První půle se mi nelíbila. Byli jsme moc pomalí a těžko se dostávali do nebezpečných situací. Po změně stran se to otočilo a prvních 25 minut jsme jednoznačně dominovali. Posledních 15 minut ale také nebylo z naší strany zrovna ukázkových. Nejlepší na tomto utkání je výsledek. Vzhledem k podmínkám tu nebylo jednoduché hrát," pronesl bývalý úspěšný stratég Neapole.

Favorita, který je v tabulce Premier League na průběžné druhé pozici, zachránil francouzský útočník Olivier Giroud, který se za Chelsea trefil po 794 minutách sucha, což je série, která pro bývalého střelce Montpellieru, Tours, Istres či Arsenalu započala již letos v úvodu května. "Jsem za něho rád. Je pro nás důležitý a každý útočník potřebuje skórovat, aby nabral potřebné sebevědomí," vzkázal na adresu svého ostříleného svěřence šéf Hazarda, Luize, Moraty a spol.

A jak se po protržení střeleckého ticha cítil samotný Giroud? "Zřejmě jsem jen postrádal vyšší efektivitu a občas mi chybělo i trochu štěstí. V takových situacích na sobě musíte tvrdě pracovat a věřit si," uzavřel dvaatřicetiletý čahoun.