Tak už došlo i na Drogbu. Čtyřicetiletá legenda se rozloučila finálovou porážkou

Čtyřicetiletý útočník Didier Drogba se rozhodl ve druhé polovině tohoto týdne ukončit svou dlouhou profesionální kariéru, jíž na konci devadesátých let minulého století odstartoval ve francouzském Le Mans, jehož představitelé ho těsně po miléniu poslali dál za pouhých 100 tisíc eur.

Tak už došlo i na Drogbu. Čtyřicetiletá legenda se rozloučila finálovou porážkou

Stalo se tak těsně po neúspěšném finálovém zápase USL Cupu jeho Phoenixu Rising proti Louisville City (0:1). Již letos v březnu ostatně někdejší reprezentant Pobřeží slonoviny avizoval, že se s profi fotbalem rozloučí po letošním ročníku.

Produktivní byl rodák z Abidjanu i ve Phoenixu, o čemž svědčí 26 ligových startů a 17 přesných zásahů. V nynější sezoně přetavil 12 vystoupení a 981 odehraných minut v 7 branek a po Američanovi Cortezovi a Jamajčanovi Johnsonovi se tak rozloučil jakožto třetí nejlepší střelec Rising.

Největší úspěchy zaznamenal bývalý útočník Guingampu, Olympique Marseille, Šanhgaje, Galatasaraye či Montrealu Impact v barvách Chelsea, se kterou se radoval hned čtyřikrát z anglického titulu. Před šesti lety také s Blues vyhrál Ligu mistrů.

Z fotbalu však Drogba rozhodně neodchází. Je totiž většinovým vlastníkem právě čtyři roky starého klubu z Arizony, který se bude jakožto účastník United Soccer League, což je za oceánem druhá nejvyšší soutěž, snažit o účast v Major League Soccer.