Dočkal a Stanciu v jedné záloze? To si Sionko představit umí. Kanga by mu ale s kapitánem nároďáku neseděl

Ambiciózní Sparta, jež za poslední dekádu ukořistila pouhé dva ligové primáty, je v souvislosti se zimním přestupovým termínem spojována hned se svými dvěma bývalými hráči, a sice Ladislavem Krejčím a Bořkem Dočkalem.

Dočkal a Stanciu v jedné záloze? To si Sionko představit umí. Kanga by mu ale s kapitánem nároďáku neseděl

Co říká na informaci, že letenský soubor o třicetiletého kapitána českého reprezentace opravdu stojí a už s ním během podzimní části také jednal, internacionál Libor Sionko? "Je to zdravý lídr, který je potřeba v každém týmu a Sparta není výjimkou. Myslím si, že by jí pomohl pomoct. Považuji to za dobrý a logický krok. Když bych nad tím měl ale přemýšlet, tak si osobně nedokážu představit Bořka vedle Kangy v jednom týmu," pronesl v rozhovoru pro iSport.cz bývalý středopolař Glasgow Rangers, Kodaně či Austrie Vídeň.

Proč by podle něj nemohli Dočkal, Kanga a Stanciu v jedné středové linii spolupracovat všichni tři? "Stanciu je v mých očích přizpůsobivější hráč, než je Kanga. Ten je více dominantní a strhává na sebe pozornost, kdežto u Stancia mi přijde, že tolik pozornosti nepotřebuje. Takže Bořka a Stancia v jedné záloze si představit umím. Vyhověli by si. Kdyby to ale fungovalo i s Kangou, tak by mě to upřímně překvapilo," pokračoval na stránkách Deníku Sport odchovanec Baníku Ostrava, jenž si v Česku kromě Sparty zahrál i za Třinec a Znojmo.

Jak by mohlo získání kmenového hráče Che-nan Ťien-jie, kde má ještě dva roky smlouvu, změnit současnou sparťanskou hru? "Není to soubojový hráč, spíš do kombinace. Když mu dáte balon, umí vymyslet dobrou přihrávku. Ne nadarmo se stal v MLS nejlepším nahravačem. Myslím si, že pokud se Sparta bude snažit hrát dominantně, držet míč a tvořit hru, tak by jí jeho kreativita pomohla," uzavřel na serveru isport.blesk.cz jednačtyřicetiletý odborník s jednačtyřiceti mezinárodními starty.