Budoucnost Kozáka? Reprezentace pro mě byla vrchol, nic dalšího si neumím přestavit, líčí

Slovenská reprezentace vyrazí do dalších bojů s koučem Pavlem Hapalem u kormidla. Před několika týdny překvapivě skončil dlouholetý a zároveň nejúspěšnější trenér v historii této země Ján Kozák. Už více jak měsíc si užívá volno a spekuluje se, co by mohl dělat dál. Jak on sám ale prozradil, trénovat už nehodlá a asi odejde nadobro do penze.

Budoucnost Kozáka? Reprezentace pro mě byla vrchol, nic dalšího si neumím přestavit, líčí

Nad návratem na lavičku nepřemýšlí. To, co ho vyhnalo ze slovenské reprezentace, v něm zanechalo hořkou pachuť, navíc pro něj byla tato adresa profesním stropem. Své důvody, proč národní výběr našich východních sousedů opustil, sdělil jen pár dní po své rezignaci. Několik hráčů jeho týmu po prohře s Českou republikou místo zpytování svědomí na pokojích zamířilo do barů a putyk.

„V první řadě jsem si musel udělat důkladnou analýzu toho, co se stalo.  Vyčistil jsem si hlavu, chodím sportovat. Počasí je skvělé, hraju teď golf, potkávám přátelé a zvykám si na život v důchodu,“ přiznal čtyřiašedesátiletý trenér novinářům v Košicích při slavnostním spuštění výstavby nového tréninkového hřiště.

„Dostal jsem hned po svém konci u reprezentace několik nabídek, ale opravdu si neumím představit, že bych dál trénoval. Reprezentace je pro mě absolutní vrchol v trenérské profesi. Neumím si představit, že bych šel trénovat někam jinam. Asi bych v tom necítil tu pravou výzvu,“ dodal Kozák, kterého u kormidla nahradil český kouč Hapal, jež před angažmá ve Spartě vedl tamní jednadvacítku.