Slavné San Siro čeká nový kabát, poté by mohlo změnit i majitele

V Itálii není nic překvapivého, když se dva kluby dělí o jeden svatostánek. Tento jev můžeme sledovat nejen v samotné metropoli v případě AS a Lazia, ale také v Miláně, kde na San Siru hrají tamní AC i Inter. Oba slavné celky mají zázemí pronajaté a společně se dohodli, že je třeba jej rekonstruovat. Na stejné adrese už hrají 71 let.

Slavné San Siro čeká nový kabát, poté by mohlo změnit i majitele

San Siro má kapacitu 80 000 diváků a zažilo již nejen nejzajímavější duely tamní Serie A, ale odehrála se zde třeba i finále Ligy mistrů v letech 2000 či 2016. Inter a AC se nyní oficiálně dohodly na společné rekonstrukci. Slavný stadión mají doposud v podnájmu, ale po opravách by ho rádi měli kompletně ve svém vlastnictví.

„Inter Milán a AC Milán oznamují, že podepsali memorandum o porozumění, ve kterém potvrzují svou ochotu spolupracovat na projektu výstavby moderního stadiónu. Prostor přizpůsobený moderním podmínkám je nevyhnutelný,“ zaznělo v oficiálním prohlášení.  To bylo podepsáno ve čtvrtek na jednání, na kterém byl přítomen i městský primátor Giuseppe Salo.

Oba kluby se domnívají, že společný stadión je v zájmu všech zainteresovaných stran z finančního, administrativního i technického hlediska. Přípravné práce by mohly podle informací započít již v závěru tohoto roku a v nadcházejících letech by proběhla modernizace v co nejkratším čase. San Siro se tak dočká nového lesku, který by rád podmínil i výkony klubů, které zde působí. Ty čekají na úspěch již delší dobu a koukají na záda Juventusu.