Hrubý před derby: Máme sílu a dokážeme nahradit kohokoliv. Jsou tu další vlčáci, kteří čekají na šanci

OBSAHUJE VIDEO

Momentálně pátý tým Fortuna:ligy, který má však stejně bodů jako čtvrtý Zlín i třetí Sparta, má před sebou nedělní derby proti opavskému nováčkovi.

Hrubý před derby: Máme sílu a dokážeme nahradit kohokoliv. Jsou tu další vlčáci, kteří čekají na šanci

Po disciplinárním trestu by se měl vrátit do ostravské sestavy také Milan Baroš, jehož v posledních pěti zápasech v kapitánské úloze zaskakoval záložník Robert Hrubý.

Mít tu pásku je zodpovědnost a ta mi trochu odpadne, i když se jí nijak nechci zbavovat. Ale když je kapitánem Bary, tak i tím na sebe strhává pozornost," přednesl na stránkách idnes.cz odchovanec Slavie, jenž v minulosti nastupoval také za Teplice.

Hráči Baníku návrat své ikony vítají. "Je to pro nás vzpruha. Hlavně psychická. Na hřišti je hodně znát, dá se o něj opřít. Je to střelec, takže doufám, že dá i nějakého góla. Sílu v mužstvu ale máme. A nejde jen o Milana. Dokážeme nahradit kohokoliv. Jsou tu další vlčáci, kteří čekají na šanci a umějí aspoň částečně zastoupit ty, co nemohou hrát," pokračoval na webu idnes.cz svěřenec kouče Bohumila Páníka.

Rivalita v regionu je podle jeho slov velká. "Už jsem tady nějakou dobu, takže to dost vnímám. Musím říct, že je to hodně velká rivalita, jedna z největších u nás. A i vzhledem k tomu očekávám velice bojovný zápas, spoustu soubojů. Budeme hrát agresivně, ale s rozumem. Minule jsme v Opavě bohužel nemohli mít svoje fanoušky. Teď to bude ještě o něco bouřlivější. Těšíme se na to," doplnil idnes.cz citovaný Hrubý, jenž naposledy v nejvyšší soutěži skóroval ještě v březnu a to nastupuje pravidelně, protože se nezapsal mezi střelce už 21 duelů v řadeě.

"To si přeji snad nejvíce. Už je to dlouho, co jsem gól dal Teď se na to hodně soustředím. Na trénincích se snažím přidávat si nějakou střelbu. Musím to prolomit a snad mi to už začne padat. Hlavní však je, že se daří mužstvu. To je pro mě důležitější, zakončiil čtyřiadvacetiletý rodák z Prahy.